20 Kasım 2018

İzmirli NelerNeler.com 240 Bin Ürünle Hizmet Veriyor

Türkiye’de e-ticaret dendiğinde ilk akla gelen şehir İstanbul olsa da, diğer şehirlerdeki şirketler de online alışveriş sektörüne girme konusunda atılımlar gerçekleştirerek, bu yarışta biz de varız diyorlar. Anadolu’da düzenlenen e-ticaret etkinlikleri de sektörün yavaş yavaş ülke genelinde hareketlendiğinin bir başka göstergesi diyebiliriz.

NelerNeler.com da İzmir’den çıkan e-ticaret sitelerinden biri. 2004 yılında kurulan Apeks Perakende Ticaret A.Ş.’nin bünyesindeki NelerNeler.com, 10 aylık bir çalışma ve ar-ge sürecinin ardından 29 Ekim 2010 tarihinde açıldı.

NelerNeler.com’da elektronik ürünlerden ev tekstiline, bebek ürünlerinden beyaz eşyaya kadar 240.000 farklı ürünün satışını yaptıklarını söyleyen Kurumsal İletişim Sorumlusu Selin Öztürk, 180 marka ile çalıştıklarını ve ilerleyen dönemlerde ürün yelpazelerini daha da geliştirmek için çalıştıklarını belirtti.

340 binden fazla üyeye sahip olduklarına da değinen Öztürk, aylık tekil ziyaretçi sayılarının 50.000 olduğunu ve ortalama sepet tutarlarının 750 TL olduğunun da üzerinde durdu. Yıllık ortalama satış rakamlarının 1,8 milyon TL seviyelerinde olduğunu belirten Öztürk, en çok satılan ürünler arasında; Apple marka cihazlar, küçük ev aletleri, züccaciye ve bebek  ürünlerinin bulunduğunu söyledi.

NelerNeler.com’un ekibinin 5 kategori sorumlusu, 1 web geliştirici, 1 finans uzmanı, 1 kurumsal iletişim sorumlusu ve 1 de e-ticaret genel koordinatöründen oluştuğunu belirten Selin Öztürk, sitelerini çoğunlukla kadınların tercih ettiğini söyledi. Alışveriş yapanların sadece %40’ını erkekler oluşturuyorken, siteden en çok ürün sipariş eden şehirler ise İstanbul, İzmir, Ankara, Gaziantep ve Bursa.

100 TL ve üzerinde sipariş veren kullanıcılara küçük hediyeler yollayan NelerNeler.com’da yeni gelen ürünler her gün güncelleniyor. Belli ürünlerde ücretsiz kargo seçeneği de sunduklarını belirten Öztürk, Türkiye geneline ürün teslimi yaptıklarını da sözlerine ekledi. Sitede ödeme seçenekleri arasında kapıda ödeme imkanı da sunan İzmirli şirket, internet üzerinden kredi kartıyla ödeme yapmak istemeyen kullanıcılara da bu şekilde hizmet veriyor.

İzmir’de hizmet veren bir girişim olmasıyla dikkat çekebilecek bir site olan NelerNeler.com’un tasarımı da oldukça sade. Ana sayfada indirimli ve kampanyalı ürünlerin linkine ulaşabiliyorsunuz ve site de alışveriş yapabilmek için üye olmanız gerektiğini de belirtmek gerekiyor. Sipariş edilen ürünlerin 3 iş günü içinde kargoya veriliyor olması, belki bir eksi olarak görülebilir, sonuçta son dönemlerde birçok e-ticaret firması kullanıcılara daha hızlı ürün gönderimini sağlamak için aynı gün içinde kargoya verme hizmeti sunmaya başladı. Bunun gibi detaylar çok büyük sorun teşkil etmese de, yenilikleri yakından takip edip, uygulayan şirketlerin diğer firmaların bir adım önüne geçtiği de sektörün bir gerçeği. İstanbul dışından böyle e-ticaret şirketlerinin hizmet veriyor olması Türk e-ticaret ekosistemi için de oldukça önemli bir gelişme diyebiliriz.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*