21 Kasım 2018

Netflix İlk Çeyreği Beklenilenin Altında Zararla Kapadı

Kasım ayı sonlarına doğru Forbes’te yayınlanan bir haber Netflix’in 2012’nin ilk çeyreğini zararla kapatacağını öne sürmüştü.

Uluslararası genişleme politikası ve fiyat artışları ile yaşadığı üye kayıplarından sonra, 2012’nin ilk çeyreğini zararla kapatacağına kesin gözüyle bakılan Netflix için öngörülen zarar oranları 9 milyon ile 27 milyon dolar arasındaydı.

Netflix, yeni yayınladığı ilk çeyrek raporunda ise aşağıda detayları ile paylaştığımız verileri açıkladı;

  • Firma ilk çeyrekte 4.58 milyon dolar zarar etti. 2011’in ilk çeyreğinde firma 60.23 milyon dolar net gelir elde etmişti.
  • Netflix satışları 2012’nin ilk çeyreğinde 2011’in aynı çeyreğine kıyasla %21 artış gösterdi. 2011 ilk çeyreğinde 718.6 milyon dolar olan satışlar, bu sene 869.8 milyon dolara yükseldi.
  • Netflix, üye sayısının bu çeyrekte %13 artarak 21.6 milyon kişiden 24.4 milyon kişiye yükseldiğini açıkladı.
  • DVD izleme hizmetinden gelen gelir 320 milyon dolara düşerken, online video izleme hizmeti geliri 507 milyon dolara yükseldi.

Netflix, hem ABD genelinde, hem de uluslararası online video izleme hizmetlerinden sağladıkları kazancın ilk çeyreği beklenilenin altında zararla kapatmalarına olanak tanıdığını açıklarken, Amazon Prime, Hulu ve son olarak da Verizon’ı rakipleri olarak dikkatle takip ettiklerini belirtti.

Firma ikinci çeyrekte 873 ile 895 milyon dolar arasında bir satış rakamına ulaşacaklarını öngördüklerini eklerken, gelirlerinin ise 6 milyon dolar zarar ile 8 milyon dolar kar arasında olacağını açıkladı.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*