20 Kasım 2018

Netflix 2014’ün Sonunda Avrupa’yı Ele Geçirecek

1997 yılından bu yana internet üzerinden film ve dizi izleme hizmeti sunan Netflix,  bu yıl Almanya, Fransa ve diğer dört Avrupa ülkesinde online film ve televizyon hizmeti vermeye başlayacakVideo aboneleri gelirleri 2014’ün birinci çeyreğinde 781 milyon dolara ulaşan şirketin, birinci çeyrekte elde ettiği yüzde 36,5 büyüme oranının, yeni pazarlardan gelecek gelirlerle birlikte son çeyrekte yüzde kaça ulaşacağı merak konusu.

Yapılan açıklamaya göre, ABD merkezli Netflix, 2014’ün sonuna doğru Avusturya, Belçika, Lüksemburg ve İsviçre pazarına da girecek. Avrupa’da yeni pazarlara açılma planı şirketin 2014’te uyguladığı yeni pazarlara açılma stratejisine uygun olarak ilerliyor.

Şirket, yeni pazarlara Hollywood filmlerinden oluşan paketler, yerel ve global TV dizileri ve filmleri sunacak. Bu sürece “House of Cards” gibi orijinal Netflix şovlarının da dahil olması bekleniyor, ancak tüm pazarlar için yayın hakkına sahip olmayan şirket, her ülke için program ve fiyatlandırma detaylarını daha sonra duyuracak.

Aylık abonelik hizmeti verdiği 40’tan fazla ülkede 48 milyon müşterisi -bunun 35,7 milyonu ABD’de- bulunan Netflix alanında bir numaralı şirket konumunda. Şirket Avrupa’da Birleşik Krallık, İskandinavya ve Hollanda’da operasyon yürütüyor. SNL Kagan’ın tahminlerine göre, geniş bant yayını kullanılan Avrupa ülkeleri arasında ilk sırayı 29,1 milyon (2013 verilerine göre) kullanıcı ile Almanya alırken, üçüncü sırada 24,7 milyon kullanıcı ile Rusya’yı takip eden Fransa bulunuyor.

Netflix Avrupa pazarında, Fransa’da Canal Play Infinity from Vivendi’s Canal Plus ve Almanya’da Amazon.com Inc’s Prime Instant Video firmaları ile rekabet edecek.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*