18 Kasım 2018

Netflix 3. Çeyrek Tahminlerini Değiştiriyor

Eylül başında DVD ve online video hizmetinin birlikte sunulduğu paketinin fiyatına %60’a yakın zam uygulayan Netflix, hissedarları için hazırladığı 2011 3. çeyrek tahmin raporunda kullanıcı sayısının önceki tahminlerine göre azalacağını öngördüğünü belirtiyor.

Firmanın 3. çeyreği için oluşturduğu yeni tahminlerde, eskiye göre 1 milyona yakın üye azalımı beklediğini belirttiği raporunda, karlılık oranlarının ise azalmayacağı öngörülüyor.

Fiyat zammından sonra Netflix’in hisselerinde %18’e yakın bir düşüş yaşanırken, firma üyelerindeki azalmadan üzüntü duyduğunu, fakat zammın hizmetlerin ayrıştırılması için kaçınılmaz bir yöntem olduğunu belirtiyor.

Artık DVD ve online video hizmetlerinin bir arada çalışmak yerine, ayrı ayrı hizmet vererek daha etkin bir yapıya kavuştuklarını belirten Netflix, DVD müşterilerinin önceki tahmini sayısının 3 milyon olduğunu, yenilenen tahminlerinde bu rakamın 2.2 milyona düşeceğini öngördüklerini iletiyor.

Online video izleyicilerinin sayısının ise önceki tahmin olan 10 milyondan 9.8 milyona ineceğini belirten Netflix, karlılık oranlarının ve cirolarının ise önceki tahminleri ile aynı kalacağını tahmin ediyor.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*