15 Kasım 2018

Netflix Adım Adım Avrupa’yı Fethediyor

ABD’de uğradığı hüsranın ardndan gözünü Latin Amerika ve Avrupa’ya diken online ve DVD video izleme ve gönderim hizmet Netflix, Avrupa’da genişleme planlarına son hız devam ediyor.

ABDli rakipleri tarafından Avrupa’da da yalnız bırakılmayan Netflix, yeni atağını henüz hiçbir rakibinin yer almadığı İşveç’e gerçekleştiriyor.

2012’nin ilk çeyreğini operasyon giderleri ve üye kayıplarından dolayı zarala kapatan Netflix, İsveç’te hizmete bu senenin son çeyreğinde başlamayı planlıyor.

Bu güne kadar Avrupa’da İngiltere ve İrlanda’da online video hizmeti sunmaya başlayan Netflix, İspanya çalışmalarını da duyurmuş ama henüz sonuca bağlamamıştı.

ABD’deki üye kayıplarını azaltmak ve yeni üyelere ulaşabilmek adına çalışmalar yapacaklarını açıklayan firma, İsveç açılımı ile sadece ABD’ye odaklanmayı yeterince karlı görmediğini ortaya koymuş oldu.

Son çeyrek rakamlarında ABD dışında 2.41 milyon üyeye ulaşan Netflix, ABD’deki üye sayısının 22 milyon olduğunu, uluslararası genişleme ile Avrupa’daki üye sayılarını arttırmanın öncelikleri arasında yer aldığını açıkladı.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*