18 Aralık 2018

Netflix Adım Adım Dünyaya Açılıyor

23 milyon üyesi ile Amerikan film kiralama devi Netflix, Kaliforniya’daki All Things Digital konferansında Asya’ya açılma planlarının sinyalini verdi.

2011 sonuna kadar yeni bir ülkeye yayılacaklarının sinyalini veren Netflix CEO’su Reed Hastings, başarılı geçen Kanada açılımından sonra ülke bazında yasal izinleri de hesaba katarak, tüm dünyaya hizmet veren online bir film izleme sitesi olmayı hedeflediklerini belirtti.

Yakın zamanda Kanada’da hizmete başlayan Netflix, Kanada açılımının büyük bir başarı ile sonuçlandığını, büyümenin çok hızlı bir şekilde devam ettiğini bildirdi.

2010 yılında film ve TV şovlarının online gösterimine başlayan Netflix’in Kanada ile başlayan ve oldukça başarılı geçen genişleme adımları, online video izleme hizmetini bütün dünyaya yaygınlaştırma planlarını doğurdu.

Netflix’in yakın zamanda sosyal medyada daha aktif olmak için, özellikle de Facebook ile işbirliğine gideceği de konuşuluyor.

Facebook kısa bir süre önce kişilerin film yorumlarını ve beğendikleri filmlerin reklamlarını sosyal çevre ile paylaşımını mümkün kılan bir çalışma için Netflix ile görüştüğünü açıklamıştı.

Hastings, 2011 yılı sonuna kadar yeni bir ülkeye daha hizmet verme planlarının olduğunu, Asya ülkelerine sıcak baktıklarını iletti. Çin’in Amerikan şirketleri için oldukça zorlu bir pazar olduğunu ileten Hastings, Kore, Japonya, Endonezya ya da Hindistan’ın yayılmayı düşünebilecekleri ülkeler arasında olduğunu belirtti.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*