19 Haziran 2018

Netflix DVD ve Online Video Hizmetlerini İki Ayrı İsimle Sunacak

Netflix, yaz başından beri gerek %60’a varan fiyat arttırımı ve müşterilerin buna tepkileri ile, gerekse yeni ülke açılımları ile ABD medyasını oldukça meşgul ediyordu.

Hemen her gün firma ile ilgili çarpıcı bir gelişme yaşanırken, muhtemelen yaz başından itibaren yaşanan en büyük gelişme, önceki gün Netflix CEO’sunun üyelerine attığı bir e-mail ile ortaya çıktı.

Reed Hastings, e-mailinde kısaca Netflix üyelerine yaz başından beri DVD gönderimi ve online video izleme hizmetleri ile ilgili yaşanan karışıklıktan dolayı özürlerini sunarak ve Borders ve Aol gibi firmaları örnek göstererek, yeniliği yakalayamayan firmaların tarih sayfalarında yerlerini aldıklarını ima etti.

Hastings’in, DVD ve online video hizmetlerini birbirlerinden tamamen ayırdıklarını belirttiği e-mailinde, DVD gönderim hizmetinin bundan böyle “Qwikster” ismi ile anılacağı, hizmetin ve yeni Qwikster web sitesinin Netflix sitesi ile aynı formatta olacağı bilgisi paylaşıldı.

Qwikster web sitesinin birkaç hafta içerisinde hizmete gireceği de Hastings tarafından duyurulurken, bundan böyle her iki hizmeti de kullanan üyelerin banka hesaplarından 2 farklı firma ismi ile ödeme çekileceğini görecekleri de belirtildi.

Netflix hisseleri Abd borsasında hızla değer kaybetmeye devam ederken, gelecek günlerde bu yeniliğin ne gibi sonuçlar doğuracağı merakla bekleniyor.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*