19 Aralık 2018

Netflix Güney Amerika’da

Haziran ayında gerçekleşen All Things Digital konferansında Asya’ya açılma sinyalini veren Netflix, Kanada’dan sonraki ilk uluslararası açılımının Güney Amerika’ya olacağını belirtti.

Bu senenin sonuna kadar Karayipler de dahil 43 Güney Amerika ülkesine online video hizmetine başlayacağını belirten Netflix, Güney Amerikalı izleyicilerinin sabit bir fiyata sınırsız film ve dizi izleyebileceklerini iletti.

Güney Amerika için belirlenen aylık sabit fiyat bilgisini paylaşmayan Netflix, Güney Amerikali müşterilerine Portekizce, İspanyolca ve İngilizce dil seçeneklerini sunacağını da ekledi.

comScore tarafından Ocak 2011 için yayınlanan bir rapora göre Latin Amerika’da 15 yaşından büyük 113 milyon internet kullanıcısı bulunuyor. comScore 2010 yılına kıyasla bu rakamın %15 arttığını da iletiyor.

1997 yılında posta yolu ile film DVD’si kiralama işine başlayan Netflix, Kasım ayında ABD’deki kullanıcılarına sadece online film izleme seçeneğini sunmaya başladı. Eylül ayında Kanada’ya açılarak ilk uluslararası girişimini gerçekleştiren Netflix’in 2020 yılına kadar posta ile DVD yollama hizmetini sona erdireceği Goldman Sachs analistleri tarafından tahmin ediliyor.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*