14 Aralık 2018

Netflix Hisse Satarak 400 Milyon Dolar Topladı

Eylül başında ABD’deki aylık üyelik hizmeti fiyatlarında neredeyse %60’a varan bir artışa gidip, yaklaşık 800.000 üye kaybeden Netflix, hisse senedi satışları ve dönüştürülebilir (konvertibl) tahvil satışları ile 400 milyon dolar nakit topladı.

Son zamanlarda arka arkaya yaptığı film şirketleri anlaşmaları ve Latin Amerika ve Avrupa yayılma planları ile gündemde olan Netflix, bilançosunu güçlendirmek adına hisse satımı yoluna gittiklerini belirtti.

Firma adına konuşan Netflix CFO’su David Wells, online hizmetleri için anlaşmalara devam edeceklerini, yeni nakit girişi ile daha da güçlendiklerini paylaştı.

Netflix, en büyük hissedarlarından olan Technology Crossover Ventures‘a 200 milyon dolarlık konvertibl tahvil yayınlarken, borcun ödeme tarihinin 2018 Aralık ayı olduğu, Netflix’in tahviller karşılığında faiz ödemesinin gerekmeyeceği paylaşıldı.

Tahvillerin karşılığında Technology Crossover Ventures’ın Netflix yönetim kuruluna katılma hakkı kazandığı da belirtilirken, zaten firmadan hali hazırda bir yöneticinin Netflix yönetim kurulunda olduğu ve bu nedenle bu şartın bir bağlayıcılığının olmadığı iletildi.

Netflix, geriye kalan 200 milyon dolar karşılığında ise T. Rowe Price Associates‘e 2.86 milyon adet adi hisse senedi satışı gerçekleştirdi.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*