10 Aralık 2018

Netflix İngiltere ve İrlanda Yayınlarını Başlatıyor

Amazon, bir süredir satın aldığı online film firması LoveFilm ile Avrupa pazarında yer almaktaydı.

Netflix ise İngiltere ve İrlanda’dan başlamak üzere Avrupa pazarına gireceklerinin sinyallerini verirken, yeni içerik anlaşmaları yaparak yer almayı planladığı bu pazarlara güçlü gireceğini ortaya koymaktaydı.

Son olarak BBC Worldwide ile bir anlaşma imzalayan firma, artık pazarda yer almaya hazır olduğunu belirterek hizmetini tüketicilerin kullanımına açtı.

Hizmetini 5.99 pounda piyasaya süren Netflix’in rakibi LoveFilm ise online video hizmetini 4.99 pounda tüketicilere sunuyor.

Netflix, Facebook sayfaları üzerinden sitesine üye olan müşterilere 1 ay bedava hizmet sunacağını belirtirken, bu şekilde kullanıcıları ile Facebook ortamında da ilişkilerini güçlendirip daha fazla içeriğin paylaşılmasını sağlamayı hedeflediklerini belirtiyor.

Firma CEO’su Reed Hastings ise, uluslararası genişleme politikaları nedeni ile bu çeyrekte kar yapamayacaklarını, firmanın altyapı hazırlıkları ve içerik anlaşmaları ile beraber 2012’nin ilk çeyreğinde toplamda 70 milyon dolara yakın zarar edeceğini açıkladı.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Geribildirimler

  1. […] ayının başında Netflix’in İngiltere pazarına girmesi, Netflix’i Amazon’a ait LoveFilm International firmasının rakibi konumuna […]

Fikrini söyle

*