12 Aralık 2018

Netflix İngiltere’ye Sağlam Adımlarla Giriyor

Sene ortasında, 2012’nin ilk aylarında oldukça uygun fiyatlarla İngiltere ve İrlanda’ya online film ve TV şovlarını izleme hizmetini götüreceğini belirten Netflix, sunacağı içeriği genişletmek adına üst üste farlı anlaşmalara imza atıyor.

ABD’de yaşadığı müşteri kaybı ve hayal kırıklığından sonra firma uluslararası ataklarını hızlandırmış, ardı ardına hem Latin Amerika, hem de Avrupa ülkelerine hizmet götürme kararlarını açıklamıştı.

Brezilya ile başladığı Latin Amerika atağını, 43 Güney Amerika ülkesine hizmet sunarak tamamlayacağını belirten Netflix, Avrupa içerisinde ise en fazla İngiltere, İrlanda ve İspanya’ya sunacağı hizmetlere değinmekteydi.

Kasım ayının başında Metro-Goldwyn-Mayer Studios (MGM) ile bir anlaşma imzalayarak firmanın İngiltere ve İspanya’daki yayın haklarını satın alan Netflix, şimdi de BBC Worldwide ile anlaşarak, BBC tarafından sunulan şovları İngiliz ve İrlandalı izleyicileri ile buluşturacağının müjdesini verdi.

İngiltere ve İrlanda hizmetleri için Lionsgate UK ve Miramax ile de anlaşma imzalamış olan firma, BBC anlaşmasının finansal verilerini ise paylaşmadı.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*