17 Kasım 2018

Netflix İskandinavya Pazarına Adım Atıyor

Amerikan video ve online içerik kiralama devi Netflix, bu yıl bitmeden; Norveç, Danimarka, İsveç ve Finlandiya’da hizmet vermeye başlayacağını duyurdu.

Önceden ikinci çeyrek raporunda yapmış olduğu açıklamada deniz aşırı yatırımlarını artıracağını bildiren şirket, bu yatırımlarına İskandinav ülkelerinden başlama kararı alarak Avrupa pazarına İngiltere’nin ardından sağlam bir giriş yapmaya hazırlanıyor. Hizmet verdiği ülkelerdeki 27 milyondan fazla abonesiyle internetten film ve televizyon programlarını izleme imkanı sunan Netflix‘in toplam uluslararası üye sayısı ise 3.7 milyon kişi olarak belirtiliyor.

Amerika dışındaki yayınlarına ilk olarak 2010 yılında Kanada ile başlayan firma, hemen ardından Latin Amerika pazarına giriş yaparak küresel çapta büyük adımlar atacağının sinyallerini vermiş oldu. Bu yılın başlarında ise İngiltere ve İrlanda yayınlarına start veren Netflix, global genişleme planlarına daha da hız vermeyi planlıyor.

Hizmet vermeye hazırlandığı Kuzey Avrupa ülkelerine ne gibi yayınlarla gireceği henüz netleşmeyen Netflix’in Amerika’da sunduğu içeriklere kıyaslandığında daha az sayıda bir başlık sunması kaçınılmaz gibi duruyor. Ayrıca uygulamanın hangi cihazlarda destekleneceği veya fiyatının ne olacağı ile ilgili de resmi bir bilgi gelmiş değil.

Tüm bu cevapsız kalan sorular ancak lansman tarihi yaklaştıkça yanıt bulabilecek. Ayrıca İskandinavlar, Netflix’in internet sitesi üzerinden dolduracakları form ile servis hazır olduğu zaman bir bilgilendirme mesajı da alabilecekler.

Aylık cüzi bir ücret karşılığında abonelerine sayısız film ve televizyon programını internet bağlantısıyla PC ve TV’lerinden izleme imkanı sunan firma hakkında çıkan söylentilere göre Avrupa pazarı için kısa vadedeki planları İskandinav ülkeleriyle sınırlı değil. İkinci çeyrek cirosunda 2011 yılının aynı çeyreğine kıyasla %13 artış gözlemlenen Netflix, özellikle diğer Avrupa ülkeleriyle de ağını genişletmeye devam edecek gibi görünüyor.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*