13 Aralık 2018

Netflix Kaybettiği Her DVD Müşterisi İçin 5 Online Müşteriye İhtiyaç Duyuyor

2011 yılı Netflix için pek de olumlu bir yıl olmadı.

Attığı yanlış adımlarla oldukça fazla sayıda müşteri kaybeden firma, geçtiğimiz sene içerisinde online video izleme hizmetinde yer almak isteyen rakip sayısının artması ile de darbe yemişti.

DVD ve online film izleme hizmetlerini birbirinden ayırmaya karar veren firma, müşterilerden gelen tepkilerden sonra bundan vazgeçmiş, fakat artan fiyatlardan ötürü özellikle de DVD bölümünde oldukça fazla sayıda müşterisinin hizmetten vazgeçmesini seyretmek zorunda kalmıştı.

Film izleme sektörünün geleceğini onlineda gören Netflix’in bu hafta açıklamayı planladığı 2011 4. çeyrek raporunda müşteri kazanımları üzerinde duracağını belirten Wedbush analisti Michael Pachter, bunun firmanın iyi gidişatına yorulmaması gerektiğini açıklayarak, DVD hizmetinin online film izleme hizmetine kıyasla firmaya çok daha ucuza mal olduğunu belirtti.

Online film izleme hizmetinde Netflix’in her 3 yılda bir kontrat yenilemesi gerektiğini belirten Pachter, film içerik firmalarının bu avantajdan yararlanarak hizmet fiyatlarını hızla arttırdıklarını belirtti.

DVD yollanım hizmetinde içerik fiyatlarının bu kadar sık değiştirilmesinin muhtemel olmadığı Janney Capital Markets analisti Tony Wible tarafından da paylaşılırken, firmanın maddi koşullar dikkate alınacak olursa her DVD müşterisi için 4 ya da 5 adet online film izleme müşterisi bulması gerektiği eklendi.

Netflix’in kısa bir süre içerisinde yayınlayacağı 4. çeyrek raporu merakla beklenirken, hem rekabet hem de içeriğe gereksinimin farkında olan film firmalarının duruşlarının rekabeti oldukça fazla etkileyebileceği paylaşıldı.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*