21 Kasım 2018

Netflix Rakibi Hulu Üye Sayısını 2 Milyona Çıkardı

Online video izleme hizmeti Netflix, verdiği hatalı kararlarla 2011’de çok kan kaybetti.

Ne kadar büyük olursa olsun, yanlış atılacak bir adımın markaları büyük sıkıntılara sokabileceğinin canlı kanıtı olan firma, yaptığı yanlışlarla son bir senede pek çok rakibinin güçlenmesine de olanak tanıdı.

Amazon Instant Watch hizmeti ile, Walmart ise Vudu hizmeti ile Netflix’in zayıflamasından güç alırken, Verizon gibi marka tanınırlığı oldukça yüksek ve yaygın bir ağa sahip farklı markalar da online video hizmeti çalışmaları başlatacaklarının duyurusunu yaptılar.

Çoğu içeriğini ücretsiz, bir kısmını ise aylık üyelik hizmeti ile sunan Hulu, son 1 senede gördüğü aylık ücretli üye sayısındaki artış ile Netflix’in en güçlü rakiplerinden biri olduğunu gösterdi.

Üyelik paketini Hulu Plus adı altında sunan firma, 2011’de paralı üyelik sayısını neredeyse 2 katına çıkardığını açıklayarak, 2 milyon üyeye ulaşığını belirtti.

Online video izleme hizmetini aynen Netflix gibi 7.99 dolara sunan Hulu Plus, 2011 yılında 420 milyon dolar reklam geliri elde ettiğini açıklayarak, bu oranın 2010’un %60 yukarısında olduğunu paylaştı.

NBCUniversal, Fox Entertainment, Disney ve Providence Equity Partners’ın bir kuruluşu olan Hulu, çarpıcı üyelik rakamları ile beraber reklam stratejisinde değişiklik yaptığını belirterek, bundan sonra reklamverenlerin sadece tamamı izlenilen video reklamları için para ödeyeceklerini açıkladı.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*