14 Kasım 2018

NetFlix Şimdi de Hollanda’ya Açılıyor

Netflix-hollandaya-aciliyor1997 yılından bu yana internet üzerinden film ve dizi izleme hizmeti sunan Netflix, Hollanda’ya da açılmayı planladığını açıkladı. Hollywood filmlerini Hollandalı kullanıcıların tablet, PC, TV ve akıllı telefonlarına taşımış olacak şirket, kesin bir tarih vermese de, 2013 yılı içerisinde yayına başlayacağını söylüyor.

Bu genişleme Netflix’in yurt dışı, özellikle de Avrupa stratejileri kapsamında değerlendirilebilir. Geçtiğimiz Ekim ayında İsveç’e açılarak İskandinavya e-ticaret pazarına merhaba diyen şirketin bu hamleyle Kuzeybatı Avrupa’yı da domine etmesi amaçlanıyor.

Netflix henüz Hollanda’da hizmet vermeye başlamasa da, netflix.nl sitesi açılmış durumda. Tabi şu an için verdiği tek hizmet, kullanıcılara yayına başladıkları günü e-posta ile duyurabilmeleri için e-posta adreslerini kaydetmek oluyor.

Netflix an itibariyle 40 farklı ülkede 36 milyon kayıtlı kullanıcıya hizmet veriyor. Son zamanlarda gerçekleştirdikleri büyüme harekatının ön bilgileri ise aslında 2012 yılından bu yana biliniyordu. Şirket Ekim ayında verdiği bir iş ilanında Japonca, Türkçe, Felemenkçe, İtalyanca ve Korece dillerini bilen birilerini aradığını belirtmişti.

Bu ilanın ardından bu dillerin konuşulduğu ülkelerin Netflix’in yeni adresleri olacağı tahmin edildi. Her ne kadar şirket, tahminleri kesin bilgi şeklinde değerlendirilmesini reddetse de, aralarında hizmet vermeye başladıkları ülkeler de vardı. Bu bilginin ışığında kesin olarak verebileceğimiz donelerden biri de Netflix’in yakın gelecekte Türkiye’de açılmasının büyük bir sürpriz olmayacağı.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*