18 Kasım 2018

Netflix Üyeleri 1 Ayda 1 Milyar Saatlik Video İzledi

DVD ve online video hizmetlerini birbirinden ayırarak, firmaya masrafı DVD basım ve gönderiminden daha düşük olan online video hizmetine ağırlık vermek için uzun zamandır çabalayan Netflix, Haziran ayında oldukça başarılı online video izleme saatlerine ulaştı.

Her ne kadar DVD hizmetini azaltmak için çabalasa da, online içeriğinin DVD hizmetinde yer alan içerikten çok daha geride olması nedeniyle sık sık eleştirilen Netflix, Haziran ayında üyelerinin 1 milyar saatlik online video izlediklerini açıkladı.

Filmlerin yanı sıra TV şovlarını da üyelerine sunan firma, kullanıcılarının film izlenimi kadar online TV dizilerini de izlediklerini açıklayarak, ABD’de hem film şirketleri hem de yayıncılar için reklam kazançları nedeniyle oldukça kazançlı olan kablolu TV hizmetini tehdit eder bir boyuta geliyor gibi görünüyor.

Aylık 1 milyar saatin, üye başına aylık 38 saate denk geldiğini açıklayan Netflix, bu oranın Aralık ayında 28 saat olduğunu da belirtiyor.

19.1 milyon online video, 2.7 milyon DVD gönderim müşterisi olan Netflix, üyelerinin 7.4 milyonunun ise bu iki hizmeti de kullandıklarını paylaşıyor.

Netflix, tablet cihazların kullanım artışının bunda etkili olduğunu açıklarken, iPad kullanıcılarının %35’inin Haziran ayında cihazlarını Netflix izlemek için kullandıklarını, iPadler için oluşturulan uygulamalar arasında en fazla indirilen 20 uygulamadan birinin kendisi olduğunu ifade ediyor.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*