17 Kasım 2018

Netflix Üyeleri 4. Çeyrekte 2 Milyar Saatlik İçerik İzlediler

Netflix‘in geçen sene hizmetlerine getirdiği zamla birçok üye kaybettiğine dair haberler gündemi oldukça meşgul etmişti.

Firmanın hisseleri bu zamdan dolayı borsada değer kaybederken, Netflix’in de DVD ve online video izleme hizmetlerini ayırıp ayırmama konusunda düştüğü kararsızlık durumu daha da zora koşmuştu.

Şimdi ise Netflix tarafından yayınlanan bir habere göre firmanın sahip olduğu 20 milyon üye, 2011’in 4. çeyreğinde tam 2 milyar saatlik içerik izlediler.

ABD’deki üye sayısını arttırmada zorluk çeken firma, 2011’de hem Latin Amerika hem de Avrupa’ya yayılma kararı ile gelecek planlarında yurtdışı genişlemenin yoğun yer aldığını da göstermişti.

Dünya genelindeki üyelerinin rakamlarını açıklayan firmanın hisse fiyatlarında da %11 artış görülerek fiyatlar 80.45 dolara yükseldi. Bu rakam Netflix hisselerin en yüksek seviyeye çıktığı zam öncesi gözlemlenen 305 dolarlık Temmuz hisse fiyatına kıyasla yine de oldukça aşağıda.

Yine de Netflix yayınladığı çarpıcı rakamlarla hem ABD’de hem de dünya genelindeki rekabette geride kalmadığını rakiplerine göstermiş oldu.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*