10 Aralık 2018

Netflix Yeni Pazarlara Açılmayı Planlıyor

ABD’li online video kiralama şirketi Netflix’in video aboneleri gelirleri 2014’ün birinci çeyreğinde 781 milyon dolara ulaşarak yüzde 36,5 büyüdü. 1997 yılından bu yana internet üzerinden film ve dizi izleme hizmeti sunan Netflix, dünya genelinde 48 milyon kullanıcı sayısına ulaştı. Dünya çapındaki video izleyen üye akışını yüzde 33,2 artırarak 2013’ün dördüncü çeyreğine göre yüzde 9 büyüme kaydetti.

41 ülkede faaliyet gösteren şirket, birinci çeyrekte toplam kullanıcı sayısına yabancı kullanıcı sayısına 1,75 milyon kişiyi ekleyerek, yabancı kullanıcı sayısını 12,7 milyon kişiye çıktı. Bununla birlikte Netflix, ABD’deki kullanıcı sayısına 2,25 milyon kişiyi ekleyerek, bu sayıyı da 35,7 milyon kişiye ulaştırdı.

Ayrıca şirket, gelecek dönemlerde şirket video hizmetlerinin aylık ücretini yeni üyeler için ülkeye bağlı olacak şekilde 1 ya da 2 dolar artırmayı planlıyor.

Netflix’in ikinci yarı yol için hedefleri arasında Avrupa’daki yeni pazarlara yayılmak var. Şirket uluslararası sektörlere yayılmanın karlılığı artıracağı görüşünde birleşiyor.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*