18 Aralık 2018

Netflix’in Fiyatları Arttı, İçerik Sayısı Azaldı

Netflix, bir süre önce üyelerine Eylül ayı itibarı ile aylık üyelik fiyatlarının artacağını belirtmişti. Posta yolu ile dvd yollama ve hem online hem posta hizmetini bir arada sunduğu paketin fiyatını arttıran Netflix, üyelerinden Eylül 1’e kadar devam etmek istedikleri paketleri belirlemelerini talep etmişti.

Özellikle son dönemde Walmart’ın Vulu ve Amazon’un Instant Video hizmeti ile pazara girmesi ile oldukça kızışan online video izleme sektöründe, Netflix’in büyük bir müşteri kaybı yaşayabileceği konuşuluyordu.

Netflix cephesinden yeni gelen bir haber ise firmanın durumunu daha da zora sokacağa benziyor. Firma’nın içeriğinin %8’ini sağlayan Starz, Netflix ile anlaşmasını yenilemediğini, bu nedenle firmaya sağladığı içeriği geri çektiğini belirtti.

Bu haberden sonra, Netflix’in hisse fiyatlarının %9 aşağı düştüğü belirtilirken, Netflix’in Starz’a 4 senelik anlaşma yenilemesi için 300 milyon dolar önerdiği, fakat Starz’ın teklifi kabul etmediği dedikoduları dolaşıyor. Starz’ın Netflix’ten paranın yanı sıra, Starz prodüksiyonları için ayrı bir sekme açmasını talep ettiği de dedikodular arasında.

Netflix yetkilileri, Starz’a yenileme için verecekleri fiyat ile başka içerik firmaları ile anlaşıp daha farklı filmleri listelerine katmayı planladıklarını belirtiyor.

Analistler ise, Netflix müşterileri tarafından en fazla izlenilen 100 içerikten 22’sinin Starz yapımı olduğunu öne sürüyorlar.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*