14 Kasım 2018

Hacıömeroğlu: Neticaret, 2012’de 400’ün Üzerinde E-ticaret Sitesi Hazırladı [2012/13 Dosya]

Bildiğiniz gibi bir süredir 2012/13 Dosyası‘nda e-ticaret sektörünün önemli aktörlerinin yıl sonu değerlendirmelerini paylaşıyoruz. Bu doğrultuda alt yapı sağlayıcılarının görüşleri de sektörün geleceği açısından önem arz ediyor. 2001 yılında 3 kişi ile kurulan ve bugün 42 kişilik kadrosuyla e-ticaret yazılımları üzerine faaliyetlerini sürdüren Neticaret adına Sosyal Medya Müdürü Serkan Hacıömeroğlu’nun görüşlerini aldık.

2012 yılının, e-ticaret altyapı sağlayıcıları için iyi bir yıl olduğunu ifade eden Serkan Hacıömeroğlu, ancak yükselişin beklenenin altında gerçekleştiğini belirtti. Hacıömeroğlu e-ticarete alternatif sistemler geliştirmek adına; e-ticaret siteleri, kobiler, şirket, STK’lar ve spor kulüpleri için online ödeme sistemi altyapıları çıkardıklarını vurguladı.

Hacıömeroğlu ayrıca; satış grafiği anlamında sektörün e-ticaret altyapı sağlayıcılığında bekleneni bulamadığını, bunun en büyük nedeninin ise ucuz veya ücretsiz altyapılar olduğunu belirtti. 2001 yılından bu yana 12 yıldır hizmet veren Neticaret, 2012 yılında 400’ün üzerinde e-ticaret sitesi hazırlayıp, bir önceki yıla göre yüzde 45’ten fazla büyüme kaydetti.

Bir e-ticaret sitesi, ziyaret eden kişilere güven vermeli

Türk e-ticaret sektöründeki son yıllarda ortaya çıkan büyük gelişimin, biraz da basın desteğiyle olduğunu ifade eden Serkan Hacıömeroğlu, şirketlerinin bu anlamda sektörde sık sık sosyal sorumluluk projelerine katıldıklarını ve eğitimler verdiklerini belirtti.

Hacıömeroğlu: E-ticaret hazır sanal mağaza sisteminin Türkiye’deki öncüsü olarak girişimcilerin e-ticaret yapmalarını kolaylaştıracak sanal mağaza paketlerini sunuyoruz. Bunun yanı sıra, satacak ürünü olmayan girişimciler için ürün entegrasyon hizmeti sağlama konusunda da sektöre öncülük yapıyoruz. Morfare.com sitemiz küçük bir ofiste kurulan bir firmayken şu anda Türkiye’de Sony ürünlerini en çok satan firmalar arasına girip, Bağdat Caddesi’nde büro açıp, diğer sitelere entegrasyon verecek duruma geldi.

Online alışveriş sitesi açmak isteyen girişimcilerin, öncelikle yapacakları işe karar vermeleri gerektiğini vurgulayan Serkan Hacıömeroğlu, karar verme sürecinin ardından sektörün ve rakiplerin iyi analiz edilmesi gerektiğini belirtiyor.

Atıldıkları işe uygun alan adını aldıktan sonra, mutlaka güvenli ve kurumsal e-ticaret altyapı hizmeti sağlayan bir firmadan hazır sanal mağaza hizmeti almanın önemine de vurgu yapan Neticaret Sosyal Medya Müdürü ekliyor: “Girişimlerde, e-ticaret sitesi yönetmiş sosyal medya ve dijital pazarlama bilgisi olan bir personel bulundurulmasında yarar vardır. Sitede satılacak ürüne özel bir tasarım yapılması çok önemli. Site, ziyaret eden kişilere güven vermeli, alternatif ödemeler sunmalı, fiyatlarını rakiplerine göre düzenlemeli, kampanyalar yapmalı ve müşteri ile sürekli sıcak temas kurmalıdır.”

2013 yılında hazır giyim ve ürüne yönelik e-ticaret sitelerinin şansı yüksek

Sosyal medya kanallarında kurum olarak yer almanın önemine vurgu yapan Serkan Bey ayrıca, şirketlerinin girişimciler için hazır sanal mağaza hizmeti, e-ticaret, dijital pazarlama ve girişimcilik eğitimleri ile SEO hizmeti verdiğini söylüyor.

Hacıömeroğlu: 2013 yılında gelişmiş özellikleri bulunan e-ticaret sanal mağaza hizmetlerimizi artırmak, mobil ticaret uygulamaları geliştirmek ve gelişen çağın yükselen yıldızı online ödeme sistemleri için var olan Netahsilat ürünümüzü yaymak ve geliştirmek ve firmaları bire-bir danışmanlık sağlamak öncelikli hedefimiz.

2013 yılında hazır giyim ve ürüne yönelik e-ticaret sitelerinin şansının yüksek olacağını vurgulayan Neticaret Sosyal Medya Müdürü, e-ticaret siteleri için sundukları farklı paketlerin kullanıcılarının yaptığı işe ve işin hacmine göre geliştirildiğini ve girişimcinin yapacağı iş ve sitedeki beklentilerine göre ise Neticaret paketlerinin diğer altyapı sağlayıcılardan ayrıştığını belirtiyor.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Yorumlar

  1. Neden piyasadaki e-ticaret sistemlerinin tasarım ve altyapıları bu kadar kötü.Mevcut sistemlerini iyleştirmek için yapacakları o kadar çok şey var ki. Acaba yatırım yapacak sermaye mi bulamıyorlar? Ancak bu şekildemi çark dönüyor? Gerçekten çok merak ediyorum.

  2. Merhaba,

    Günümüzde e-ticaret çözümlerinin hemen hemen her gün her sektöre has bir takım özelliklerle zenginleştirilerek kazandırıldığını görüyoruz. E-ticaret platformlarının çok hızlı bir şekilde hayata dönüştürüldüğü şu dönemde yapılan web sitelerinin tanıtımı ve tutundurulması için gerekli olan çalışmaların yapılmadığına şahit oluyoruz. Bu konuda e-ticaret sistemleri yapan firmaların müşterilerine biraz daha yardımcı olmaları gerekir. Ama şunu da diyebilirsiniz ki “reklamcılar ne yapacak” reklam sektörü çok pahalı bir sektör. Bu nedenle tüm işletme sahiplerinin bu sektörle çalışması biraz zor olabiliyor. Bunun yerine e- ticaret sisteminin içerisine 3GBil firması bünyesinin Web ayağını oluşturan Webilizyon’un (www.webilizyon.com) yaptığı bazı yazılımlarla Google SEO düzeyini 2 ve 3’e getirerek hizmet verdiği işletmelerin web sitelerini tanıtımında çok büyük avantajlar sağlıyor. Ayrıca gerek destek gerekse sistem ve pazar eğitimi konularında çok faklı metodlarla bizim gibi yeni oluşmakta olan e-ticaret üzerinden pazarlama yapan firmalara fazlasıyla yardımcı olmaktadır. Saygılarımla.

  3. aykut der ki:

    bir çok e ticaret sitesiyle çalıştım ancak ne ticaret kadar saça sistemli bir firma görmedim ben hayatımda

    ne teknik birimleri müşterilerle ilgileniyor nede başkaları müşterileri mağdur etmek hoşlarına gidiyor sanırım

Fikrini söyle

*