12 Aralık 2018

New Look Mobil Satışları 3 Ayda %60 Arttı

New Look, Nisan ayında mobil optimize web sitesini oluşturduktan sonra, 3 ay içerisinde mobil satışlarının %60 arttığını belirtti.

Geçen seneye kıyasla mobil satışların %500 arttığını da belirten firma, satış rakamları ile ilgili detaylı bir bilgi paylaşmadı.

İngiliz giyim firması, mobil optimize siteden sonra, mobil tüketicilerin sitelerini ziyaretlerinden gelen kazancın %45 arttığını, sitelerini ziyaret eden mobil tüketici sayısında ise %800 artış olduğunu belirtti.

New Look çok kanallı ticaret yöneticisi Dom McBrien, mobil sitelerinin performanısının beklediklerinin oldukça üstünde olduğunu belirterek, çok kanallı ticarette mobil sitenin önemine değindi.

Mobil sitelerinin yapımında Mobile Interactive Group (MIG) ile işbirliğine gittiklerini belirten McBrien,
tek tuşla satın alma, zoomlama ve ürünleri 360 derece gösterebilme özelliklerinin alışverişe dönüşme oranları üzerinde oldukça etkili olduğunu da ekledi.

Firma aynı zamanda akıllı telefonlarından e-maillerini açan tüketicileri hedef alan bir kampanya ile mobil sitelerinin tıklanma oranını %300 arttırdıklarını da belirtti.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*