13 Kasım 2018

New York Belediyesi’nden Küçük İşletmelere Dijital Eğitim

New York Belediye Başkanı Michael Bloomberg, şehirde faaliyet gösteren küçük işletmelerin online dünyada kendi varlıklarını oluşturmalarını ve sosyal medya stratejileri geliştirmelerine yardımcı olmayı amaçlayan yeni bir eğitim programının duyurusunu yaptı. Kentin beş farklı bölgesindeki küçük işletme dernekleri tarafından yerel eğitim merkezlerinde düzenlenecek program ile, yeni girişimlerin internet pazarlama kanallarıyla tanışması amaçlanıyor.

Gerçekleştirilmesi planlanan bu dijital eğitim programı ile satış, pazarlama ve müşteri hizmetlerinde teknoloji ve sosyal medyanın nasıl kullanılması gerektiğini açıklayan bir dizi ders verilecek. Aynı zamanda küçük işletmelerin kendi kurumsal internet sitelerini en efektif şekilde kullanabilmeleri açısından da web tasarımı ve uygulamaları da ayrıntılarıyla anlatılacak.

Mashable, Google, Tumblr ve Weebly gibi online devlerin ortaklığıyla başlatılan programda; Tumblr ve Weebly kişiselleştirilmiş web şablonları, Google ise arama motoru optimizasyonu ve pazarlaması için gerekli tüm ayrıntıları bu işletmelere aktaracak.

Eğitim vasıtasıyla çok daha fazla online tüketici ile etkileşim yakalma şansına erişecek olan işletmeler, hem müşteri kitlesini hem de gelirlerini artırmak için birçok fırsat sağlayacak. Eylül ayında başlaması planlanan eğitim programının fikri ilk olarak küçük işletmeler arasında yapılan bir anket sonucu ortaya çıktı. Bu işletmelerin web site ve sosyal medya kanallarını iş planlarına dahil etmek istediklerini farkeden belediye yetkilileri böyle bir programa başlama kararı aldı.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*