21 Kasım 2018

New York Halk Kütüphanesi E-ticarete Atılmayı Planlıyor

New York Halk KutuphanesiE-ticaretin kullanım alanları her geçen gün büyümeye ve bizi şaşırtmaya devam ediyor. New York Halk Kütüphanesi, kendi web sitesi üzerinden kitap satışını gerçekleştirecek pilot uygulamayı, test etmeye başladı. Pilot proje basılı kopya ve e-kitap satışını içeriyor. Tabi şimdilik yalnızca kütüphane üyeliği bulunan kişilere satış yapılması planlanıyor.

Satışı yapılması düşünülen basılı kopya ve e-kitapların Amazon, Barnes & NoblePowell’s City of Books, gibi online e-ticaret sitelerinin kategorilerinden seçilmesi düşünülüyor. Kütüphanenin Teknik Servislerinden Sorumlu Direktörü Christopher Platt konuyla ilgili olarak; satışlardan elde edilecek miktarın bir kısmının kütüphaneye kalacağını, bir kısmının ise bahsi geçen e-ticaret sitelerine gideceğini belirtti.

Kütüphanenin gelirini artırarak daha fazla bilgi envanteri yaratmaya olanak tanıyan projenin bir amacının da üyelerinin kişisel kütüphanelerini geliştirmek olduğunu söylenebilir. Platt’ın verdiği bilgiler doğrultusunda, test aşamasının yaz sonunda biteceği ve e-kitap, basılı kopya ve DVD satışına başlanacağı belirtiliyor.

Amerika Birleşik Devletleri’nin en büyük üçüncü kütüphanesi konumundaki New York Halk Kütüphanesi, muhteşem mimarisiyle bilinir. 1895 yılında kurulan kütüphane aynı zaman ABD’nin en popüler 5 kütüphanesi arasında yer alır.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*