18 Aralık 2018

New York Times’ın E-Mail Marketing Gafı

Pazarlama faaliyetlerinin artık tek tuşla yapılabildiği çağımızda, firmaların hata yapma olasılıkları da giderek artıyor.

Yanlış yazılmış email başlıkları, imla hataları aslında sık sık görülen ve çoğu zaman markaları oldukça rahatsız eden hatalar olsa da, dün ABD’nin en çok okunan basılı ve online gazetelerinden biri olan New York Times‘ın yaptığı hatanın yanında oldukça önemsiz kalıyorlar.

Üyelik ücreti ödemeyen kullanıcılarıyla tüm içeriğini paylaşmayan, dijital üyelik sistemine oldukça fazla önem veren firma, dün yaptığı bir e-mail marketing gafı ile üyelerini şaşırttı.

Eve gönderim ve online hizmeti üzerinden oldukça büyük bir kazanç sağlayan New York Times gazetesi, dün üyeliklerini iptal eden birkaç yüz kişiye yollamayı planladığı üyelerinin iptal fikirlerini gözden geçirmelerini talep eden ve 16 haftalığına %50 indirimli hizmet taahhütünde bulunan e-mailini, ellerindeki 8.6 milyon kişilik email listesine yollayarak hatanın ne kadar kolay yapıldığını, ama düzeltmenin ne kadar pahalıya patladığını bir anlamda göstermiş oldu.

Hatanın hemen ardından Twitter hesaplarından indirim emailini alan üyelerine emaili görmezden gelmelerini, emailin kendileri tarafından yollanmadığını belirten New York Times, çok kısa bir süre sonra da hatalarından dolayı özür dileyerek, email yollayanın gazetenin kendisi olduğunu kabul etti.

New York Times adına bir açıklama yapan Eileen Murphy, emaili çok az sayıda bir kitleye yollamayı planlarken, hata ile bütün üyelerine ilettiklerini belirterek, ilk tweetlerinden dolayı pişmanlık duyduklarını açıkladı.

New York Times, yapılan bu hatalar üzerine, emaili alıp indirimi talep eden tüm üyelerine 16 haftalık %50 indirim seçeneğini sunacaklarını belirtti.

Yapılan bu hatanın ne kadara mal olduğu ise New York Times tarafından paylaşılmadı.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*