13 Kasım 2018

Nielsen, Brandbank’i Satın Alıyor

Tüketicilerin izledikleri ve satın aldıkları konusunda dünyanın önde gelen bilgi ve iç görü sağlayıcısı Nielsen Holdings N.V. bugün, Hızlı Tüketim Ürünleri ürün ve marka imajı içeriğinin e-ticaret platformları üzerinden perakende sendikasyonu için dijital ortamda toplanması, yönetilmesi ve dağıtılmasında uzmanlaşmış, deneyimli bir dünya lideri olan Brandbank firmasını satın alma işlemini başarıyla tamamladığını duyurdu.

Konuya açıklık getiren Nielsen global başkanı John J. LewisBu satın alma, şirketimizin dijital gelişiminde heyecan verici bir atılımı ifade ediyor. Bu yeni dijital yetkinlikler, mevcut global ürün referansı bilgilerimizi ve operasyonel süreçlerimizi zenginleştirerek müşterilerimiz adına daha yüksek analitik yetkinliklere ulaşmamızı sağlayacak” şeklinde konuştu.

Lewis, “Bu adım, Nielsen’ı Hızlı Tüketim Ürünleri/perakende talep zincirinin merkezine ve perakendenin temeline yerleştiriyor. Ayrıca, giderek daha fazla mobil ve dijitale yönelen bir alışverişçi neslinin dikkatini çekmek için müşterilerin e-ticaret fırsatlarını ortaya çıkarmalarına ve yönlendirmelerine yardım edebilmemiz açısından bize çok önemli bir görev de veriyor” diyerek sözlerini tamamladı.

Nielsen, tüm Brandbank verilerini, iş süreçlerini ve devam etmekte olan müşteri çalışmalarını iktisap edecek. Şirket, İngiltere, İrlanda, Fransa, Hollanda, Polonya, Çek Cumhuriyeti, Slovakya, Macaristan, Türkiye, Çin, Tayland ve Malezya’daki Brandbank ekiplerini de entegre edecek. Bunun yanı sıra, Amerika, Kanada ve Almanya’daki Brandbank müşterileri ile de temas halinde.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*