15 Kasım 2018

Farklı Mecralarda Reklam Gösterimi Satışları Arttırıyor

Araştırmalar farklı kanallarla satış gerçekleştirmek gibi, farklı mecralarda yayınlanan reklamların da satış oranlarını arttırdığını öne sürüyor.

Geçtiğimiz günlerde Neilsen tarafından AdColony için gerçekleştirilen bir araştırmaya göre, aynı reklamların farklı mecralarda gösterimi satın alma isteğini %72 oranında arttırıyor.

Tüketicilerin özellikle televizyon izlerken akıllı telefonları ya da tablet bilgisayarları ile ilgilendiklerini belirten araştırma yetkilileri, bu kişilerin TV’de gördükleri reklamın aynısına mobil ortamda da rastladıkları takdirde, satın alma olasılıklarının artacağını ortaya çıkardıklarını belirtiyorlar.

Araştırmasını deneme grupları ile gerçekleştiren Nielsen, yarım saatlik bir televizyon şovunda, gruplardan birine 15 saniyelik bir reklam izletirken, bu reklamı ardından katılımcıların mobil cihazlarından paylaşttı.

Sadece televizyonda reklamı görmüş olan tüketicilerin %18’i satın alma isteği duyduklarını belirtirken, bu oran reklamı hem TV hem de mobil cihazlarında görüntüleyen kısımda %31 olarak açıklandı.

Nielsen tarafından paylaşılan reklamı sadece TV’de görüntüleyen tüketicilerin %4’ü markayı araştırma istediği duyduklarını iletirken, bu oran iki mecrada da reklamı görüntüleyenlerde %22. Üstelik iki mecrada da reklamı görüntüleyen kesimin markayı tanıdıklarına tavsiye etme oranı, sadece TV’de götüntüleyen kesimden %160 daha yüksek.

Nielsen, artık sürekli teknolojik cihazlarıyla meşgul olan tüketicilerin akıllarında kalmak için farklı kanalların birkaç tanesinin reklam mecrası olarak kullanılmalarının markalara iyi dönüşüm sağlayacağını belirterek araştırmasını tamamladı.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*