12 Aralık 2018

Mobil Alışverişte Web Siteleri Uygulamaları Geride Bırakıyor

Nielsen tarafından gerçekleştirilen yeni bir araştırmayagöre, konu mobil alışveriş ve alışverişle alakalı faaliyetler olunca mobil web siteleri mobil uygulamaları geride bırakıyor.

Nielsen’ın 31 Ekim 2011 tarihinden 5 Şubat 2012 tarihine kadar ABD’de alışveriş konusunda en çok tercih edilen mobil site ve uygulamalara sahip Amazon, Best Buy, eBay, Target ve Walmart site ve uygulamalarını ziyaret eden 5000 tüketici ile gerçekleştirdiği araştırma, mobil alışveriş faaliyetlerinin yapısını ortaya koymayı hedefledi.

Araştırmaya göre akıllı telefon sahiplerinin %47.8’i aralarında offline mağaza bulma, fiyat karşılaştırma, kupon bulma, ürün araştırma gibi faaliyetler için mobil web sitelerini kullanırken, bu tarz faaliyetleri uygulamalar üzerinden gerçekleştirmeyi tercih eden kesim %25.3.

Nielsen Başkanı John Burbank, mobil web kullanımının git gide yaygınlaştığını, bu yaygınlaşmanın mobil alışveriş etkinliklerine de yansıdığını ve mobil alışverişlerin daha da hızla yaygınlaşmaya devam edeceğine inandıklarını belirterek, akıllı telefon ve tabletlerin kullanım artışı ile beraber mağazaların çok kanallı alışveriş çalışmalarına daha fazla önem vermelerinin gerekliliğinin yükseldiğine değindi.

Mobil web sitelerinin uygulamalara kıyasla daha fazla tercih edildiğinin araştırmaları ile ortaya çıktığını ekleyen Burbank, her ikisinin de tüketicilere sunuluyor olmasının kullanım kolaylığı oluşturacağını belirtti.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*