21 Kasım 2018

Tüketiciler Ücretsiz Mobil Uygulamalardaki Reklamlara Razı

Nielsen tarafından yayınlanan bir araştırma, mobil reklam yayınlamak isteyen firmaların ücretsiz uygulamaları ciddiye almaları gerektiğine dikkat çekiyor.

Nielsen, yayınladığı State of Media: Consumer Usage Report’unda, tüketicilerin %51’inin içerik ücretsiz olduğu sürece mobil reklamlara razı olduklarını belirterek, günümüzün trendi mobil internette reklamverenlere bir anlamda yol gösteriyor.

Tüketicilerin mobil uygulamalarda tercihlerini ücretsiz uygulamalardan yana kullandıklarını belirten Nielsen, buna rağmen tüketicilerin birçoğunun hem ücretli hem ücretsiz uygulamalara da mobil cihazlarında yer verdiklerini iletiyor.

Ücretsiz uygulama indiren kesimin %33’ünün oyun, %20’sinin sosyal medya, %18 müzik, %11’inin ise kupon ve indirim uygulamaları seçtikleri Nielsen tarafından paylaşılırken, sadece paralı kupon ve indirim uygulamalarının tercih oranının %2, paralı ve parasız kupon ve indirim uygulamalarının indirilme oranının ise %9 olduğu belirtiliyor.

Araştırmada dikkat çeken bir diğer veri ise genç bayan ve gelir düzeyleri yıllık 25 ile 75 bin dolar arasında değişen kesimin bilgisayar ve elektronik satış sitelerini daha fazla ziyaret ettikleri. Araştırmaya göre genç erkek ve gelir düzeyleri yıllık 100 bin doların yukarısında olan tüketiciler elektronik web sitelerinde daha çok bilgi içerikli siteleri tercih ediyorlar.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*