11 Aralık 2018

İndirimler Facebook Takipçi Sayısını Arttırıyor

Markaların Facebook’taki takipçi sayılarını arttırmak için denemedikleri yol neredeyse yok. Nielsen tarafından yeni yayınlanan bir rapor ise, tüketicilerin sosyal medyada da ilgisini çekmek için markaların aslında çok da düşünmesine gerek olmadığını gösteriyor.

Araştırmaya göre tüketiciler, her alanda olduğu gibi, sosyal medyada da markaları en çok, indirim yaptıkları dönemlerde beğenip takip ediyorlar.

Nielson raporunda Kuzey Amerika’daki tüketicilerin %45’lik bir oran ile indirimlere en çok ilgi duyan kesim olduklarını belirtirken, Asya Pasifik’in %34, Güney Amerika’nın %33, Avrupa’nın ise %27’lik bir orana sahip olduğu iletiyor.

Bu oranlar globale vurulduğunda ise, indirimlere ilgi oranı %34. Yani Avrupalı tüketicilerin indirimlere ilgisi dünya genelinin oldukça altında, fakat yine de yüksek bir oran.

Avrupalı tüketiciler, sevdikleri markaları desteklemek amacı ile de sayfaları beğendiklerini iletirlerken (%26), markalar hakkında bilgilere en hızlı ulaşma isteği ise %17’lik oranı ile 3. sırada yer alıyor.

Nielson raporunda aynı zamanda aktif internet kullanıcılarının %40’ının Eylül ayı içerisinde Groupon, LivingSocial ve Coupons.com gibi indirim ve kupon sitelerini ziyaret ettiklerini de paylaşıyor.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*