12 Aralık 2018

Nielson Facebook Reklam Görüntülenme İstatistiklerini Araştırmaya Başlayacak

Nielsen, Facebook ile işbirliğine girerek, Facebook üzerinden reklam verenlere reklamlarının görüntülenme raporlarını sunmaya başlayacak.

Nielsen Online Campaign Ratings (Nielsen Online Kampanya Puanlaması) adı ile ilk olarak ABD’de hizmete girmesi planlanan ölçümleme sisteminin,
online reklam veren şirketlerle reklamlarını görüntüleyen kesimin yaş, cinsiyet, eğitim durumu gibi toplumsal istatiklerini paylaşması planlanıyor.

Mart ayından beri ABD’de yayınlanan 80 display reklamının araştırmasını yaptıklarını belirten Nielsen Reklam Çözümleri Başkanı Steve Hasker, buldukları sonuçların oldukça şaşırtıcı olduğunu belirtti.

İnceledikleri display reklam kampanyalarının sadece %30’unun hedeflenen yaş ve cinsiyet tarafından görüntülendiğini ileten Hasker, veri paylaşımları ile reklam verenlerin hedef kitlelerine ulaşmalarının kolaylaşacağını umduklarını ekledi.

1923 yılından beri dünyanın 100’den fazla ülkesinde reklam verenlerle istatiksel veriler paylaşan araştırma şirketi Nielsen, verilerin bu sene içerisinde İngiltere’de de paylaşılmaya başlanacağını, ardından diğer ülkelere de yaygınlaştırılmasının planlandığını belirtti.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*