16 Aralık 2018

Online Pazarlama Hedeflenen Kitleye Ulaşmada Daha Başarılı

Ünlü araştırma şirketi Nielsen tarafından yayınlanan bir araştırmaya göre, pazarlama faaliyetlerinin büyük bir kısmı hedeflenen kitleye ulaşmada başarısız.

Dünya genelinde reklam harcamalarında %6’lık bir artış olduğunu ileten Nielson, genel rakama rağmen, pekçok ülkenin reklam harcamalarının azaldığı bilgisini de paylaştı.

Bu azalmanın nedenleri arasında, hedeflenen kitleye ulaşmaktaki başarısızlığın da bulunduğunu belirten firma, online reklamların, TV başta olmak üzere diğer mecralara göre yine de hedefleri bulmada daha etkin bir yöntem olduğunu belirtti.

Nielson, kısa bir süre önce yaptığı online bir güzellik ürünü kampanyasının hedefe ulaşma verilerini de yayınladığı raporda paylaştı.

Belirlenen mecralarda yayınlanan ve 18-34 yaş arası bayanları hedefleyerek oluşturulan reklam kampanyalarının sadece %33’ünün 18-34 yaş arası olan bayan tüketiciler tarafından görüntülendiğini belirten firma, reklamı görüntüleyen kesimin %40’ını erkeklerin oluşturduğunu belirtti.

Araştırmada online görüntülenme oranlarındaki yüksek rakamların, hedef kitleye ulaşıldığı anlamına gelmediği de ortaya çıkarken, hedefe ulaşmada çok daha etkin bir yöntem olan online reklamlarda dahi kampanyaların kapsamı ve türü belirlenirken ne kadar dikkatli olunulmasının önemi gözler önüne serilmiş oldu.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Yorumlar

  1. Dijital pazarlamada inbound yaklaşımının önemine dair bir yazı. Konuyla ilgilenenler faydalı bulabilirler.

    http://dijital-bilgi.blogspot.com/2011/08/dijital-pazarlama-stratejileri-inbound.html

Fikrini söyle

*