17 Kasım 2018

E-ticaret Platform Paketinin Nisan Ayı Lideri WooCommerce

WordPress tabanlı e-ticaret eklentilerinin tanınan ismi WooCommerce, Nisan 2014 itibarıyla, BuiltWith endeksli yaklaşık 260 bin aktif siteye hizmet veren ve en yakın rakibi Magento’dan daha fazla site hakkında profil çıkarma aracına sahip bir web teknolojisi kullanmaya başladı.

BuiltWith’e göre, WooCommerce kullanan e-ticaret sitelerinin sayısı geçtiğimiz mayıs ayından bu yana yüzde 452 artarak, 14 Nisan 2014 itibarıyla 259.386’ya ulaştı.

WordPress’in dünya çapında 12,3 milyondan fazla internet sitesini güçlendirdiği düşünülüyor. Bu da onu en çok kullanılan internet yayıncılık platformu yapıyor. WordPress’in tema şirketi WooThemes’in açık kaynaklı bir projesi olan WooCommerce, tanıdık ve sezgili arayüz, işlenmesi kolay bir temsili durum transferi (REST), yazılım programlama arayüzü (API); var olan muhasebe, nakliye, düzenleme ya da tamamlama sistemlerine bağlanmayı nispeten basitleştiriyor.

WordPress’le olan yakınlık, binlerce uygun WordPress eklentisi ve teması; WooCommerce kullanan sitelerin, içerik pazarlama kampanyalarını desteklemede genel olarak daha iyi olacağını ve mobil cihazlar için uygun hale getirmede kolaylık sağlayacağını gösteriyor. Belki de bu özelliği WooCommerce’un küçük işletmelerle daha popüler olmasını sağlıyor.

Popüler Magento

Magento’nun iki lisanslı versiyonu, ücretsiz Magento Topluluk Sürümü ve ödemeli Magento Firma Sürümü, 14 Nisan 2014 tarihi itibarıyla, BuiltWith endeksli 212.662 aktif e-ticaret web sitesini güçlendirdi. Bu, Magento’nun dünyadaki en popüler e-ticaret platformları listesinde ikinci sıraya çıkmasını sağladı.
grafik
BuiltWith’in verileri, Magento’nun geçtiğimiz mayıs ayından bu yana yüzde 122,6 oranında bir büyüme gösterdiğini söylüyor. Mayıs 2013’te 91.814 olan site sayısı, Nisan 2014’te 204.377’ye ulaşmış. Benzer şekilde Magento’nun Firma Sürümü’nü kullanan aktif web sitesi sayısı da Mayıs 2013’te 1.169 iken, bu sayı Nisan 2014’te 8.285’e çıkmış.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Yorumlar

  1. devrim der ki:

    Magento tüm Dünya’nın ortak eticaret platformu haline gelsin yine de kullanmam. Türkiye temsilcisi şirketle görüşme gafletine düştüm geçenlerde. İsmi Aysun olan müşteri temsilcisi sandığım sonradan firma sahibi olduğum kadın, bana “yok sana magento” dedi 🙂

Fikrini söyle

*