10 Aralık 2018

Amazon Noel Sezonunda iPad Alacak 1 Milyon Kişiyi Kindlela Tanıştırdı

Noel sezonunda 4 milyondan fazla Kindle sattığını açıklayan Amazon, kısa sürede yakaladığı yüksek satış oranlarıyla dikkatleri üzerine çekmişti.

Apple‘ın tablet piyasasındaki hakimiyetine son vermek adına oldukça düşük bir fiyatla piyasaya sürülen Kindle Fire, Amazon’un bu alışveriş sezonunda en çok satılan ürünü oldu.

Morgan Keegan analisti Tavis McCourt tarafından yapılan bir açıklamada, Amazon’un Kindle’ı ile Apple iPad satışlarını 1 ile 2 milyon arasında azalttığını öne sürdü.

Apple’ın 2011’in son çeyreğinde yaklaşık 16 milyon iPad satacağının tahminlerinin yapıldığını, fakat tablet satışlarının 13 milyon rakamında durduğunu belirten McCourt, Amazon’un Kindle satışlarının şüphesiz bunda katkısı olduğunu paylaştı.

Apple iPad satışları ile Amazon Kindle satışları arasında hala oldukça yüksek bir satış rakamı farkı olsa da, Amazon’un uygun fiyatlı tableti ile yakaladığı hızlı büyüme ivmesinin iPad satışlarını zorlamaya başlayabileceği McCourt tarafından dile getirildi.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*