17 Kasım 2018

Nokia’nın Harita Uygulaması Groupon ile Şenleniyor

Nokia, Lumia cihazlarında kullanılacak harita uygulamasını Groupon fırsatlarıyla entegre hale getiriyor.

Finlandiyalı mobil devi, Windows Mobile cihazlarında kullanılacak harita uygulaması için Groupon işbirliğiyle bir güncelleme yayınladı. Buna göre Nokia Lumia kullanıcıları harita uygulamasında, en yeni Groupon fırsatlarından ve gelişmiş bir rota planlama hizmetinden faydalanabilecekler.

Bu güncelleme ile kullanıcılar, Nokia’nın harita uygulamasında arama yaptıklarında, aramanın yapıldığı bölgedeki ilgili Groupon fırsatlarını görebilecekler. Geçtiğimiz yıl piyasaya sürdüğü lokasyon bazlı pazarlama uygulaması Groupon Now ile bu alanda oldukça başarılı olduğunu kanıtlayan firma, Nokia ile işbirliği yoluna giderek bu başarısını pekiştirme amacını taşıyor.

Haritada çıkan tüm fırsatlar, yeşil bir “G” butonu ile işaretlenip, fırsat ve promosyon ile ilgili tüm bilgilerin yer aldığı ayrı bir panel ile beraber gösterilecek. Kullanıcılar eğer fırsatı beğenip satın almaya karar verirse, o butona tıklayıp, işlemi tamamlamak için Groupon’un mobil sitesine yönlendirilecekler. Yalnız Türk kullanıcılar için kötü bir haber; bu özellik şimdilik sadece Amerika’da erişilebilir durumda. Ancak Türkiye’deki lokasyon bazlı pazarlama ve kupon stratejilerinin potansiyelini göz önünde bulundurursak, Groupon ve Nokia’nın bu hizmeti Türkiye pazarına sürmesinin çok zaman almayacağını söyleyebiliriz.

Groupon fırsatlarına ek olarak Nokia harita uygulaması ayrıca kullanıcılarına seyahat rotalarını planlama imkanı da tanıyacak. Yola çıkmadan hemen önce başlama noktanızı, varacağınız yeri ve hangi vasıtaları kullanarak gideceğinizi harita  üzerinde işaretlediğinizde, uygulama size uygun yönlendirmelerde bulunacak.

Haritalar şimdilik Nokia’nın Lumia 610, Lumia 710, Lumia 800 ve Lumia 900 cihazlarında kullanılabilecek. Uygulama hazır hale geldiğinde telefonlara gelecek bir uyarı ile, kullanıcılar Windows Marketplace’den indirebilecekler.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*