18 Aralık 2018

Nordstorm E-Ticaretini Geliştirmek İçin Yatırımlarını Arttıracak

ABD’nin en büyük lüks giyim, aksesuar ve kozmetik mağazalarından biri olan Nordstorm, e-ticaret gelişmelerini sağlama almak için 2016 yılına kadar bütçesinin %15’ini yeni teknolojilere harcayacağını açıkladı.

Şubat ayında ABD pazarında önemli bir yere sahip private shopping sitesi Hautelook‘u bünyesine katan Internet Retailer Top 500 34 numarası Nordstorm, e-ticaretin gelecekte onlar için oldukça büyük rol oynayacağını, bu nedenle bütçelerinin %15’ine denk düşen 375 milyon doları teknolojik gelişmelere harcayacaklarını belirtti.

Nordstorm CFO’su Michael Koppel, online ve mobil ticaret satışlarının giderek tırmandığını belirterek, gelecekte satışlarının önemli bir kısmını online siparişlerin oluşturacağına inandıklarını iletti.

Yeni müşteri kazanımlarının neredeyse üçte birinin internet üzerinden geldiği bilgisini paylaşan Koppel,
internetin büyük kitlelere ulaşmada oldukça başarılı olduğunu, yakın vadede internet üzerinden yeni müşteri kazanımlarının hızla artacağını öngördüklerini de ekledi.

2010 yılında 705 milyon dolarlık online satış gerçekleştiren Nordstorm, Temmuz 30’da sona eren 2011 2. çeyrek raporunda satışlarının 2010 ikinci çeyreğine kıyasla %12.5 artarak 2.4 milyar dolardan 2.7 milyar dolara yükseldiğini belirtti.

Net kazancın %19.9 artarak 175 milyon dolara ulaştığı da firma tarafından paylaşıldı.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*