16 Kasım 2018

Online Erkek Giyim Sitesine Offline Alışveriş Devinden Yatırım

2007 yılında kurulan ve sadece online erkek giyim ürünleri satan Bonobos, ABD’nin lüks mağaza zinciri Nordstorm‘tan 16.4 milyon dolarlık bir yatırım aldı.

Nordstorm, şimdiye kadar sadece online satış yapan Bonobos’un ürünlerini hem 20 offline mağazasında, hem de Nordstorm.com web sitesinde satışa sunacağını açıkladı.

Bundan önce ilk yatırımını 2010 yılının Aralık ayında almış alan Bonobos’un yeni adımı, hizmete online başlamış olan markalar için çok da alışılagelmiş değil. Offline satışa başlayıp, online alana yönelmiş markalara çok fazla örnek gösterilebilirken, onlinedan başlayıp offline alana yayılan mağazalara pek sık rastlanmıyor.

Çok kanallı alışverişin önemini farketmiş olan Nordstorm, kendi online web sitesinden sonra en büyük online yatırımını ABD’nin önde gelen private shopping sitelerinden biri olan HauteLook’u 270 milyon dolara satın alarak gerçekleştirmişti.

New York Times’da yer alan habere göre, Nordstorm 2012’de e-ticarete 140 milyon dolar yatırım yapmayı planlıyor.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Yorumlar

  1. fatih topal der ki:

    http://www.erkekonline.com da türkiye’nin ilk erkek e-ticaret sitesi

Fikrini söyle

*