13 Aralık 2018

Online Ortamda En Çok Satılan Ürün Kitap

NPD Group tarafından bu yıl ilk kez gerçekleştirilen bir araştırma tüketicilerin online alışveriş alışkanlıklarını ortaya çıkarmayı hedefledi.

28 Kasım ve 12 Aralık tarihleri arasında online ürün araştırması ve satın alımı gerçekleştiren 10.266 kişi ile yapılan araştırmaya göre, tüketicilerin online almayı en çok tercih ettikleri ürün kitap ve kırtasiye ürünleri. Araştırmaya katılan kesimin %48’i, 2011 senesi içerisinde bu ürünleri online satın aldıklarını ya da araştırdıklarını açıkladı.

Kıyafet ve küçük elektronik aletler %46’lık oranları ile kitapları takip ederken, katılımcıların %34’ü online ayakkabı ya da bot alışverişi, %25’i ise aksesuar alışverişi yaptıklarını belirtti.

NPD tarafından gerçekleştirilen araştırmada giyim alışverişlerini online yaptıklarını belirten kesimin %54’ü Kasım ayı içerisinde online alışveriş yaptıklarını iletirken, online ayakkabı satın alan kesimde bu oran %33 olarak açıklandı.

Sosyal medyanın tüketiciler üzerindeki etkisini de araştıran NPD, katılımcıların %25’inin online medyada bazı markaları takip ettiklerini öne sürdü. Tüketicilere sosyal medyada yer alan herhangi bir verinin onları alışveriş yöneltip yöneltmediği sorulduğunda ise, katılımcıların %27’si evet cevabı verdi.

NPD Araştırma Yöneticisi Marshal Cohen, online mağazaların offline mağazalarda bulunan dokunma ve hissetme avantajını bilgi ve online alışverişe teşvik ile birleştirerek tüketicileri daha fazla online alışveriş yapmaya yönlendirebileceklerini iletti. Coden, sosyal medyada kendilerini takip eden müşterilerini satın almaya yöneltmenin ise oldukça önemli bir husus olduğuna değindi.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*