17 Kasım 2018

Okullar 2 Ay Sonra Açılıyor, Hazır Mısınız?

Eylül ayı yaklaştıkça, pazarlamacılar okulların açılışı için hazırlanma telaşına yavaş yavaş giriyorlar. Yurt dışından bir uzman, Volusion’ın Kıdemli Pazarlama İletişimi Müdürü Matt Winn, Okula Dönüş trendi ile ilgili bilgilerini paylaşıyor.

E-ticaretin şu andaki trendlerini incelerken, özellikle artan tablet ve mobil teknoloji kullanımı ile çok hızlı bir yükselişte olduğunu unutmamak lazım. Kullanıcılar gittikçe daha çok mobil cihaz ile internete bağlanırken, e-ticaretteki işlem volümü de birçok farklı cihaz üzerinden gerçekleşiyor. Mobil teknolojilerin yarattığı bir diğer farklılık ise, ürün karşılaştırma konusunda. Örneğin, birçok kullanıcı, farklı mağazalardaki ürünlerin fiyatlarını karşılaştıran uygulamalar kullanıyor ve ihtiyaçlarını karşılayan en ucuz ürüne yöneliyor. Bu durum e-ticaret ile uğraşanları, mobil varlıklarına daha çok eğilmeye ve sitelerini mobil ile daha entegre, marka imajlarını mobilde güçlendirmeye ve büyük perakendeciler ile ürün fiyatları konusunda savaşa girmeye mecbur bırakıyor.

Peki, okullar açıldığında ne bekliyoruz? Telaş, acele ve kısa dönemli bir kaos. eMarketer firması, bu yılın okul açılma dönemi online satışlarını, 2013 yılına göre %16 daha fazla olacağını bekliyor. Çocukları okula gönderirken yaşanacak bu artış, müşterilerin daha fazla indirim, daha fazla fiyat karşılaştırma ve ödeme yapmadan önce mümkün olan en ucuz ürünü bulma telaşını körükleyecek. Zaten okul başlangıcında yeterince çok harcama yapmak zorunda kalan ebeveynler, en ucuz ürünleri kapışmak için birbirleri ile yarışacaklar. NRF’nin bir araştırmasına göre, okula başlangıç döneminde alışveriş yapmayı planlayan tüketicilerin %30’u bu yıl fiyat karşılaştırma site ve uygulamalarından daha çok yararlanmak niyetinde.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*