14 Kasım 2018

Tatilciler Olumlu Eleştiri Alan Otellere Daha Çok Para Vermeye Hazır

Yeni yapılan araştırmalar, otel dönüşüm oranları, fiyatlandırma ve müşteri eleştirileri konularının birbirleri ile sıkı sıkıya bağlantılı olduğunu ortaya çıkarttı.

TrustYou adlı online itibar şirketi, New York Üniversitesi ile şimdiye kadar hiç yapılmamış bir araştırma yaptı. Sonuçlar gösteriyor ki müşterilerin tatil eleştirileri, müşteri davranışları ve fiyatlandırma arasında daha önce fark edilmemiş bazı bağlantılar var. İşin özünde online itibarını yükseltmek için çalışan ve bunu etkin bir şekilde başaran oteller, hem daha yüksek fiyata müşteri bulabiliyorlar hem de sezonluk müşteri sayılarında artış görünüyor.

Örneğin tatilciler, fiyatları aynı olsa bile daha çok olumlu yorum almış bir oteli seçmeye 3,9 kat daha yatkınlar. Dahası, iyi yorumlar almış otellerin fiyatları daha yüksek olsa bile müşteriler yine de yüksek fiyatlı otelleri seçme konusunda daha istekliler.

Doğrudan müşteriye sorulduğunda ise dörtte üçünden fazlası (%76) daha çok olumlu yorum alan otellere daha fazla para vermekten çekinmeyeceğini belirtiyor.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*