13 Kasım 2018

One Kings Lane 4. Tur Yatırımını Aldı

Online ev mobilyaları satan One Kings Lane, son iki yıldaki büyümesinin ardından yatırımcıların dikkatini çekmişti ve geçtiğimiz günlerde yatırımcılardan 50 milyon dolarlık bir yatırım daha aldı. Bu yatırımla beraber şirket, bugüne kadar toplam 117 milyon dolar yatırım almış oldu.

Şirkete daha önce yatırım yapmış olan Kleiner Perkins, Greylock Partners ve Tiger Global Management‘in yanı sıra ev ürünleriyle ilgili kablolu yayınlarla internet sitelerinin ve HGTV’nin operatörü Scripps Interactive ile IVP de şirkete yatırım yapanlar arasına katıldı.

Şirket henüz yatırımla ilgili detayları açıklamadı; ama yatırımcıların yönetimde sadece gözetmen olarak bulundukları ve tam yetkiye sahip olmayacakları alınan bilgiler arasında. Şirketin 2011’deki değerinin 440 milyon dolar olduğunu da hatırlatalım. One Kings Lane CEO’su Doug Mack, tüm bu yatırımlarla beraber çok uzun süre şirketi idare edebileceklerini ve bundan önce yapılan yatırımların bir kısmının hala daha bankada durduğunu belirtti.

One Kings Lane’in bu sene toplamda 200 milyon dolarlık satış yapmış olması bekleniyor. 6 milyon kayıtlı kullanıcıya sahip olan şirketin, Compete.com‘un araştırmasına göre de Ekim ayında 2,4 milyon ziyaretçisi oldu.

Şükran Günü’nde One Kings Lane’in trafiğinin yarısının ve genel satışlarının %25’inin mobil cihazlardan elde edildiğini de belirtelim.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*