18 Kasım 2018

İngiliz Kobilerinin %76’sının Mobil Sitesi Yok

Mobil cihazların artık online alışverişte trafiğin yanı sıra alışverişe dönüşümlerde de etkili olduğu biliniyor. Markaları akıllı telefon ya da tabletleriyle araştıran tüketiciler, yavaş yavaş mobil ticarete ısınmaya başlıyorlar.

Hal böyle iken, mobil ticareti göz ardı edip mobil internete uygun siteler oluşturmamak çoğu site için önemli bir kazanç kaybı olarak karşımıza çıkabiliyor. İnternetten alışverişin yanı sıra, mobil ticarette de dünyanın ilk sıralarında yer alan İngiltere’de yapılan bir araştırma, İngiliz kobilerinin mobil ticarete gereken önemi henüz göstermediklerini gözler önüne seriyor.

İngiltere’deki toplam online alışverişin %10’unun mobil cihazlardan geldiğini açıklayan OnePoll yetkilileri, araştırmalarını İngiltere’de hizmet veren 300 küçük ve orta ölçekli mağazanın e-ticaret yetkilileri ile gerçekleştirdiklerini, katılımcıların %76’sının web sitelerinin mobil cihazlara uyumlu olmadığını açıkladıklarını ifade ediyorlar.

OnePoll’un MoPowered adına gerçekleştirdiği araştırmada, katılımcıların %89’u mobil site oluşturmanın öneminin farkında olduklarını ve satışlarını arttırmak adına mobil siteye ihtiyaç duyduklarını paylaşıyorlar.

Katılımcıların %80’inin mobil cihazları ile mobil optimize olmamış bir site üzerinden alışveriş yaparken zorlandıklarını paylaştıkları raporda, araştırmada yer alan yetkililerin %27’si mobil site yüklenme hızının yavaşlığından dolayı mobil ticaretlerini yarıda kestiklerini açıklıyorlar.

Online trafiğin %15’in mobil cihazlardan geldiğinin Google tarafından açıklandığını paylaşan MoPowered yetkilisi Dominic Keen, firmaların mobil ticareti görmezden gelmelerinin haftada bir gün online alışveriş kanallarını kapatmaları ile eşdeğer olduğunu ifade ediyor.

OnePoll araştırmasına katılan kobiler tarafından mobil site oluşturmamalarının en başlıca sebebi masraf olarak dile getiriliyor. Kobiler yetersiz kaynak ve güvenlik sorunlarını da mobil oluşumlarına engel olarak gösteriyorlar.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*