18 Kasım 2018

Online Alışveriş Alışkanlıklarını Değiştirecek Girişim: Ininal.com

Türkiye’deki e-ticaret sektörünün yükselişi ve online alışveriş alışkanlıklarının olumlu yöndeki evrimi üzerine değerlendirmeler yaparken inovatif çözüm üretenlerden ziyade hazırda varolan uygulamaları geliştiren girişimlerden bahsetmek durumunda kalıyoruz. Ödeme sistemi çözümleri sunan ve bundan önce Cityberry projesiyle epey olumlu geri dönüş alan Provus‘un girişimi olan Ininal.com ise ön ödeme (prepaid) pazarını ve online alışverişin geleceğini şekillendirmeyi hedefliyor.

Açılımı “İnternetten İndirimli Alışveriş Kulübü” olan İninal girişiminin başında Provus ekibi yer alıyor. Ayrıca aldığımız duyumlara göre Türkiye’deki e-ticaret sektörünün yakından tanınan bazı simaları da İninal operasyonunun yönetim kurulunda yer alacak.

Girişimin kendisinden bahsetmek gerekirse, İninal ön ödemeli bir alışveriş kartı hizmeti. Anlaşma yapılan 5.000’in üzerinde perakende satış noktasından tüketicinin arzu ettiği miktarda kredi yüklediği ve bu kredilerle online ya da offline fark etmeksizin her noktada alışveriş yapabildiği İninal ile ayrıca özel anlaşma yapılan 3.000’den fazla e-ticaret sitesinde de indirimli online alışveriş yapılabilecek.

Mastercard ya da Visa’dan biriyle çalışmak üzere görüşmeleri sürdüren İninal için online tarafta da Gittigidiyor-eBay ile bir anlaşma yapılmış. Yani İninal kartlarını doldurmak isteyenler hem online hem de offline tarafta harcamak istedikleri kadar kredi yükleyebilecekler ve bu kredileri offline ya da online noktalarda harcayabilecekler.

Aynı bir banka ya da kredi kartı gibi üzerinde kart numarası yer alacak olan İninal kartlarının en büyük avantajlarından biri güvenlik dolayısıyla online alışverişten kaçınan tüketicileri rahatlatmak olacak gibi gözüküyor. Bunun yanında ise ismi hepiniz tarafından bilinen popüler e-ticaret siteleriyle yapılan anlaşmalarla İninal kartı sahiplerine özel indirimli alışveriş mümkün olacak.

Son olarak İninal operasyonunun online oyun harcamaları için de bir stratejisi olduğunu öğrendik ancak detaylarını paylaşmak için biraz daha zamana ihtiyaç var.

Şu an için çalışmalarına devam eden girişimin açılışına ve kullanımına henüz vakit var. Bize anlatılanları değerlendiğimizde online alışveriş alışkanlıklarına ön ödeme tarafını katan İninal’ın operasyonuna dahil ettiği önemli kişi ve işletmelerle sektöre değişik bir hava katacağını tahmin ediyoruz.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Yorumlar

  1. sevgi der ki:

    innial kart almak istiyoruz kapıda ödeme ile

Fikrini söyle

*