12 Kasım 2018

Online Alışveriş Yapanların Yüzde 40’ı 10 Dakikada Satın Almaya Karar Veriyor

Mobil ticaretin son dönemlerdeki hızlı çıkışıyla beraber bu trafiğe bir de yeni yıl alışverişleri eklenince tüketiciler e-ticaret sitelerinden daha çok alışveriş yapmaya başladılar. İngiliz perakende şirketi Virginia Hayward son yaptığı araştırmada bu alışverişler sırasında en çok harcanan zaman olarak internette beğenilen bir ürünün alınıp alınmaması konusunda düşünülen süreyi işaret ediyor.

Şirketin bu araştırmasına göre, İngiltere’deki tüketicilerin %40’ı internetten yaptıkları alışveriş sırasında o ürünü satın alıp almayacaklarına 5 ile 10 dakika içinde karar veriyor. %18’inde ise bu süre 1 ile 5 dakika arasında değişme gösteriyor. 1 dakikadan kısa bir sürede buna karar verenlerin oranı ise %5. Raporda bazı kullanıcılarda ise bu sürenin daha da uzadığı ortaya çıkıyor. Satın almaya karar vermek için 1 saatten fazla zamana ihtiyaç duyanların oranı %22 iken, karar için 1 günden fazla zamana ihtiyaç duyanların oranı %25 civarında.

Şirketin Dijital Pazarlama Müdürü Justin Walmsley sitelerine ilk kez giren kullanıcıların %82’sinin alışveriş yaptığını söylüyor. Bununla beraber tüketicilerin %46’sı yılbaşı alışverişlerini internetten yapmayı tercih ediyor.

Ofcom’un bir araştırmasına göre de, İngiltere’deki tüketiciler internette bir yıl içinde diğer ülkelerdeki tüketicilerden daha fazla alışveriş yapıyor. İngiliz kullanıcıların her birinin yılda ortalama 1,625 dolar, ikinci sıradaki Avustralyalı kullanıcıların da ortalama 1,360 dolar alışveriş yaptığını belirtelim. Amerika ise, İsviçre ve İrlanda’nın ardından 1007 dolarla 5. sırada.

Kullanıcıların ürünü satın almadan önce en çok vakit harcadıkları checkout sayfalarının kullanıcı dostu ve kolay kullanılabilir olması tüketicilerin daha hızlı işlem yapmasını sağlayabilir ve böylece kolay alışveriş yapabildiğini gören kullanıcılar alışverişlerini daha hızlı ve motive tamamlayabilirler.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*