10 Aralık 2018

Online Alışveriş Yapanlar Offline Mağazaları Araştırma İçin Kullanıyor

Offline alışveriş yapan kesimin online fiyat araştırmalarına verdikleri önemi ortaya çıkaran araştırmalardan sonra, yepyeni bir araştırma da online alışveriş yapmayı tercih eden kesimin alışkanlıklarını gözler önüne sermeyi planlıyor.

NPD Group tarafından 2011 yılı boyunca her ay yaklaşık 200.000 tüketiciye firmanın online panelleri aracılığı ile dağıtılan bir anketin sonuçlarına dayanılarak oluşturulan araştırmaya göre, elektronik ürünleri online alan kesimin %20’si online alışverişlerini tamamlamadan önce ürünleri offline mağazalarda araştırıyorlar.

Aynı araştırmayı küçük mutfak elektronikleri için yaparken, tüketicilerin %7’sinin offline mağazalara danışmayı seçtikleri belirtilirken, katılımcıların %4’ünün kişisel bakım ürünlerini online mağazalardan satın almadan önce offline mağazalarda araştırma yaptıkları paylaşıldı.

Elektronik ürünlerde online satın alımlardan önce offline araştırma yapmanın daha yoğun olduğunu belirten araştırma yetkilileri, her ne kadar çoğu tüketicinin ilk tercihinin offline alışveriş olduğu bilinse de, akıllı telefonlarla fiyat karşılaştırma, barkod okutma ve satın alma hizmetlerinin yaygınlaşması ile online ve offline ticaret arasındaki oranlarının değişeceğini eklediler.

Yetkililer, rekabet etmek için artık hem online hem de offline mağazaların en iyi fiyatları sunma konusunda çetin bir mücadeleye gireceklerini de paylaştılar.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*