14 Kasım 2018

Online Antika Ekspertiz Sitesi: BuKacParaEder.com

Son zamanlarda ülkemizde bir antika merakı aldı başını gidiyor. Eski olanın gittikçe kıymete bindiği günümüzde; elinde dede yadigarı eski eşyalar bulunan kişiler de, haliyle bunların gerçek değerini öğrenmek istiyor. Dış dünyadaki antika eksperliği sistemini online mecralara taşıyan “Bu Kaç Para Eder?” girişimi bu ihtiyaca cevap vermek amacıyla yola çıkmış.

Koleksiyonerim.com girişimini yürüttüğü sıralarda; insanların antika satın almaktan daha çok ellerindeki yıllanmış ürünlerin değerlerini merak ettiğinin farkına varan Muazzez Bodur, “Bu Kaç Para Eder?” sitesini bu şekilde kurma kararı almış.

Sistemin nasıl çalıştığına gelirsek; Ellerindeki objenin farklı açılardan fotoğraflarını çeken kullanıcılar; bu imajları siteye yükledikten sonra objenin ölçüleri, materyali gibi bilgileri ve bildikleri kadarıyla hikayesini açıklama kısmına giriyorlar. Bu aşamaların ardından; ekspertiz yaptırmak istenilen obje için kredi kartıyla kupon satın almak gerekiyor. Gönderilen ürünün hangi kategorideki eksperin uzmanlığında olduğu sistem yöneticisi tarafından belirlendikten sonra üç iş günü içinde hazırlanan ekspertiz raporu üyelere yine e-posta yolu ile iletiliyor.

Kim bilir kaç kişi değerini bilmediği eski eşyalarını gerek taşınırken, gerekse büyük bir temizlik sırasında sokağa atma kararı aldı. Halbuki, bu atılan eşyaların ciddi bir antika değeri olabilir. Yaklaşık sekiz ay süren bir emeğin ardından yayına başlayan bukacparaeder.com’da her kategoride birden fazla eksper; bu ürünlere değer biçmek amacıyla hazır bekliyor.  Ülke ve dünya çapında 100’ün üstündeki eksper aracılığı ile her döneme, ülkeye ve sanatçıya ait, toplam 30 kategoride hizmet veren sitede; ayrıca tüm eksperlerin öz geçmişlerine ulaşmak da mümkün.

1, 3, veya 10 kupon alarak hemen ekspertiz başvurusunun yapılabildiği sistemde; her kupon bir ekspertiz raporuna denk geliyor. Aldığı kuponları istedikleri takdirde bir arkadaşlarına da hediye etme imkanına sahip olan kullanıcılar; bu şekilde kullanamadıkları kuponları da değerlendirme imkanına erişiyorlar.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Yorumlar

  1. mehmet der ki:

    slm elimde çok eski kimler ve tabak tencere kazan vs mesela kilimin değeri nekadar…

Fikrini söyle

*