18 Aralık 2018

Online Ayakkabı Sektöründe Yeni Bir Niş Girişim: Fitbas.com

2011 yılının, e-ticarette niş girişimlerin yılı olacağı sektörden birçok isim tarafından uzun süredir konuşuluyor.

ABD’de Zappos‘un başarısı ve Amazon tarafından satın alınmasından sonra, online ayakkabıcılık alanında Türkiye’de de girişimlerin sayısı artmaya başladı.

Türkiye’de online ayakkabıcılık alanında Pabbuc.com önemli sitelerden birisi. Eylül 2009’da GittiGidiyor kurucuları Pabbuc.com’a yatırım yapmışlardı.

Online ayakkabı sektöründe 2011’in en önemli haberi ise, 30 Mart’ta Webrazzi’nin duyurduğu, Markafoni kurucusu Sina Afra’nın yeni girişimi Zizigo.com idi.

Bugün sizlerle paylaşacağımız haber ise, Türkiye online ayakkabıcılık sektöründe farklı bir konuya odaklanmış yeni bir niş (hatta mikro niş) proje olan Fitbas.com.

7 kişilik bir ekip ile çalışmalarına başlayan Fitbas.com, üyelerine mağazalarda bulunması oldukça zor olan numaralarda ayakkabılar sunacak.

Bayanlar için 34-35-36 ve 41-42, erkekler için de 37-38-39 ve 45-46-47 numaralarında ayakkabılar sunmak amacı ile yola çıkan Fitbas.com ekibinin verdiği bilgiye göre, henüz daha yayına girmeden, aradıkları numara ayakkabıları bulmakta sıkıntı yaşayan birçok insandan tebrik ve teşekkür emailları geliyor.

Ayak boyu standartların dışında olan bayan ve erkeklerin kendilerine uygun ayakkabılar bulabilmek için hem yoğun zaman harcadıkları hem de oldukça pahalı ürünleri satın almak zorunda kaldıkları bir gerçek. Ağustos ayında yayına başlaması planlanan Fitbas.com işte tam bu noktada üyelerine destek olacak.

Spor, abiye, bot ve çizme, günlük, babet, terlik ve sandalet gibi birçok tarzda ürünü üyeleri ile buluşturacak olan site, ilk etapta geleneksek online satış siteleri gibi hizmet verecek. Firma sahiplerinin asıl hedefi ise kullanıcılarını çok daha mutlu edecek türden. İlerleyen zamanda günlük fırsatlar ve hatta özel modellere önceden sipariş alma gibi kişiye özel fırsatlar da sitenin yapılacaklar listesinde.

Taner Kayman tarafından kurulan Fitbas.com’ın ekibinde sosyal medyadan ve Marka Sizsiniz blogundan tanıdığımız bir isim, Murat Esenli de bulunuyor.

Henüz yayın hayatına başlamamış olan Fitbas.com’ın ana sayfasında üyelik davetiyesi için kayıt yaptırabilirsiniz.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*