20 Kasım 2018

Online Çoklu Kanal Pazarlamanın Ciroya Katkısı Büyük

Bu hafta yayınlanan iki farklı araştırmanın sonuçları, çoklu kanal veya kanallar arası stratejilerin perakendecilerin mağazalarına trafik çekmesini kolaylaştırdığını gösteriyor. G/O Digital araştırmacıları, çoklu kanal kampanyalarına bakıp, yerel mobil stratejiler ile birleştirildiğinde ne gibi sonuçlar çıktığını analiz etmişler.

Araştırmaya göre:

  • İnternet üzerinden alışveriş yapanların %55’i fiyat ve ürün karşılaştırmaları tarafından cezbediliyor.
  • %84’ü, fiziksel mağazalardan alışveriş yapmadan önce de internette fiyat araştırması yapıyor.
  • %65 mobil kanaldan gelen indirim ve fırsatların satın alma kararlarını etkilediğini belirtiyor.
  • %43 online veya mobil videoların satın alma kararı verme aşamasında yol gösterici olduğunu düşünüyor.
  • Online tüketicilerin %79’u Google, Yahoo veya Bing üzerinden ürün detaylarını arıyor.

jeff fagelG/O Digital CMO’su Jeff FagelTüketici artık farklı ama ne kadar internet bilgini olursa olsun yine de %90 oranda fiziksel mağazalardan alışveriş ypamayı tercih ediyor; eğer bu mağaza evine 7 kilometreden yakınsa. Fiziksel mağazalar, Amazon gibi yalnızca online varlığı olan firmalar karşısında kendinif arklılaştırmak isteyen perakendeciler için artık gerekli bir yatırım haline dönüşmeye başladı. Yani büyük veya küçük firmalar için yerel marketi birden fazla kanal üzerinden harekete geçerek etkilemek artık çok önemli. Sonuçta müşterilerin bir çoklu kanal stratejisi yok, onların satınalma stratejileri var” diyor.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Yorumlar

  1. Çok doğru bir gözlem ama küçük fiziki işletmelerin bu çoklu kanalda nasıl var olacaklarını irdelemek gerekir.Büyük işletmeler için sorun yok onların devasa insan ve sermaye kaynağı var.Ama küçük işletmelerin çoğu için bu mümkün değil.

    Dicital alanda bilgi,sermaye ve gerekli insan kaynağına sahip az sayıdaki işletme sahibi hariç maalesef dicital alanda var olabilmek küçük işletmeler gerekli bilgi,sermaye ve insan kaynağına sahip değiller ne yazıkki

  2. İsmini ilerleyen zamanlarda çok daha sık duyacağınız http://www.kampanyakacirma.com da müşterilerimizin ve kullanıcılaımızın aradığı ne varsa tek bir internet sitesinden bulacak.Hem yerel hem ulusal aradığınız herşey %99 müşteri memnuniyetiyle

Fikrini söyle

*