18 Kasım 2018

Online Etkinlikler Marka İmajına Nasıl Katkı Sağlar?

Online etkinlikler yıllardır yapılmasına rağmen artık günümüzdeki veri analizi teknolojileri ile yeni bir soluk aldı. Etkinlik verilerini elde edip analiz etmek, markaların daha iyi tasarlanmış ve daha iyi online deneyim yaratan etkinlikler kurgulamasına imkan tanıyor.

Online etkinlikler, normal bir etkinliğin çok daha azı fiyatına benzer etkileşimi spesifik bir zaman diliminde yaratabiliyor. Eğer içerik ile ilgileniyorsanız, bir an önce online etkinlikler düzenlemeye başlamayı düşünebilirsiniz. Eğer bir organizasyon ile ilişkilerinizi derinleştirmek istiyorsanız, bir online etkinlik iyi bir başlangıç noktası olabilir. Online etkinlik ile altına gireceğiniz tek masraflar, etkinliği sürdüreceğiniz dijital ortam ve hazırlık için harcadığınız zaman olacaktır.

Etkinlik sırasında organizatörler katılımcıların verilerini alıp, detaylı bir pazarlama raporu çıkartabilirler. Hangi ürünleri seviyorlar, hangi iş kollarında çalışıyorlar veya yaş ve gelir dağılımlarının ne olduğu gibi yararlı sosyal bilgiler, hedeflenmiş paylaşımlarda veya daha sonraki etkinliklerin daha iyi hedeflenmesinde kullanılabilir.

Etkinlik öncesinde katılımcıların bilgilerinin analiz edilmesi, etkinliğe kimlerin ne ölçüde katılacakları hakkında etkinlik sahiplerine bilgi verebilir; bu sayede etkinlik hakkında daha gerçekçi bir beklenti yönetimi yapılabilir. Örneğin bir etkinliğe katılanlar arasında pazarlamacıların nispeten daha çok olduğu görünüyorsa, etkinlikte bu kitleye hitap edecek bölümler oluşturulup, önemli bir kitle ile daha çok etkileşime girilmesi sağlanabilir.

 



Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*