12 Aralık 2018

Online Fırsatlarda Yeni Bir Niş: Medikal Uyuşturucu Fırsatları

Groupon ile birlikte doğan online fırsat (daily deal) sektörü 2010 Nisan’dan beri ülkemizde de gittikçe popülerliğini arttırıyor.

ABD’de niş alanlarda neredeyse her hafta yeni bir fırsat sitesi yayına giriyor.

Mikro niş dediğimiz, çok spesifik konularda ürünler sunan birçok fırsat sitesi ile karşılaştık bugüne kadar. Ancak bu haberde bahsedeceğimiz fırsat sitesi türünün ilk örneği.

Sadece medikal uyuşturucu fırsatları sunan WeedMaps.com (ya da diğer adıyla “Legal Marijuana Dispensary”) adlı bir sitenin varlığı ve yayına girişinin henüz ilk ayında 15.000’in üzerinde üyeye ulaşmış olması niş fırsat sektörünün geldiği noktayı göstermeye güzel bir örnek.

WeedMaps, günlük fırsatlar dışında Medikal Marijuana alabileceğiniz doktorların bulunduğu bir dizin ve sadece marijuana ürünlerinin olduğu bir hediye çekilişi sitesinin de sahibi.

WeedMaps.com’da geçen ay (Nisan 2011) 50,000 tekil ziyaretçi 1 milyondan fazla sayfa görüntülemiş.

Günlük fırsat sektörünü özellikle yakından takip edenlerin niş fırsat sitelerini ve Türkiye’de niş fırsat siteleri için potansiyeli sürekli araştırdıklarını ve ABD pazarındaki örnekleri incelediklerini sektörde bilinen bir konu.

Sadece medikal uyuşturucu üzerine bir niş fırsat sitesi haberinin sektörü yakından takip edenlerin ilgisini çekeceğini düşünerek sizlerle bu haberi paylaşmak istedik.

Herkese, özellikle gençlere uyuşturucudan uzak ve sağlıklı günler diliyoruz.

Son Söz & Uyarı:

Bu başarılıyı projeyi, Türkiye’ye klonlamamanızı özellikle tavsiye ederiz 🙂Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*