16 Aralık 2018

Private Shopping Sitesi BrandAlley Gelirinin %5’ini Facebook’tan Yapacak

İngiltere ve Fransa’da hizmet veren private shopping sitesi BrandAlley CEO’su Rob Feldmann, Facebook kullanılarak yaptıkları kampanyaların geri dönüşümlerinden oldukça memnun kaldıklarını, bunun sonucunda 2012 yılındaki satışlarının %5’inin Facebook üzerinden geleceğini tahmin ettiklerini belirtti.

Facebook hayranlarına özel VIP satışlar yapmaya başladıktan sonra, satışlarında gördükleri artıştan memnuniyetlerini dile getiren Feldmann, Kasım ayında Facebook hayranlarına özel açtıkları bir kampanyadan çeyrek milyon poundluk gelir elde ettiklerini açıkladı.

Sosyal medyanın satışlarını arttırmadaki etkisini açıkça gördüklerini de belirten firma CEO’su, Facebook’un özellikle genç ve çalışan kesim tüketiciler üzerinde marka farkındalığı yaratmata etkili olduğunu rakamlarla takip edebildiklerini paylaştı.

Feldmann, farklı sosyal medya kampanyaları ile web sitelerine gelen trafikte yaşadıkları artışı açıkça gördüklerini ekleyerek, f-ticaretin 2012 yılında BrandAlley için oldukça güçlü bir gelir kaynağı haline geleceğine inandıklarını belirtti.

Feldmann, mobil optimize siteleri ile kazançlarının 2012’de %10 civarlarında artacağını tahmin ettiklerini de ekledi.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*